Radosław Sobolewski otrzymał Koguta Roku 2013 od Redakcji Roosevelta81.pl

kamres  -  24 lutego 2014 07:57
0
1408

kogut_2013_roku
Radosław Sobolewski został wybrany najlepszym piłkarzem 2013 roku przez czytelników Roosevelta81.pl, którzy mogli oddawać swoje głosy w plebiscycie na „Koguta 2013 roku”.

Obecny kapitan Górnika był wielokrotnie wybierany na piłkarza meczu zarówno ze strony naszej Redakcji jak i stacji Canal+. 37- letni zawodnik odgrywał ważną rolę w zespole prowadzonym przez trenera Adama Nawałkę. Sobolewskiego do Zabrza sprowadzono podczas rundy jesiennej. W zeszłym roku, w barwach krakowskiej Wisły „Sobol” rozegrał 9 meczów, nabawiając się urazu ścięgna Achillesa.

U trenera Nawałki Radek pełnił ważną rolę, o czym świadczy ilość występów naszego kapitana. Łącznie w pierwszym składzie w 2014 roku rozegrał 19 meczów, z czego 12 w pełnym wymiarze czasu gry. W barwach Górnika zdobył 4 bramki (Piast, Zawisza, Śląsk, Ruch), a piłkarski świat twierdził, że Sobolewski przeżywa w Zabrzu drugą młodość.

– Wisła zrobiła “najlepszy” transfer, że pozbyli się takiego chłopa, tylko zyskaliśmy na tym my. Trener Adam Nawałka bardzo dobrze go przygotował do sezonu. Na boisku “Sobol” zostawia swoje “serducho”, a na dodatek “czytanie” gry i odbiór piłki jest u niego na bardzo dobrym poziomie – chwalił zawodnika Jacek Wiśniewski, były obrońca Górnika.

Sobolewski_kogut_2013
– Jestem zachwycona Radkiem Sobolewskim i jego formą. Ponownie dał Górnikowi zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Radek to klasa od lat – podkreślała po meczu z Zawiszą Bydgoszcz reporterka stacji Canal+ Paulina Czarnota-Bojarska.

Również kibice zabrzańskiego Górnika docenili kunszt piłkarski Radosława Sobolewskiego i wybrali go najlepszym piłkarzem 2013 roku, choć zawodnik przy Roosevelta rozegrał tylko rundę jesienną. Po meczu z Legią Warszawa odbyło się wręczenie szklanej statuetki dla zwycięzcy: – Bardzo dziękuję kibicom za nagrodę. Szkoda tylko, że odbieram ją w takich okolicznościach po przegranej z Legią – powiedział Sobolewski.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments