Radni (za drugim podejściem) zadecydowali. Finansowy zastrzyk dla Górnika

Kibic  -  30 października 2023 21:54
8
8473

W dniu 30 października odbyła się sesja Rady Miasta Zabrze, podczas której radni głosowali m.in. nad uchwałą zmieniającą budżet, w której jednym z punktów było podwyższenie kapitału Górnika Zabrze o kolejne 3 mln zł. W poniedziałek uchwała przeszła w całości stosunkiem głosów: za – 13, wstrzymał się – 9, przeciw 3. 

Przypomnijmy, że pierwsze głosowanie w/w uchwały odbyło się 25 września 2023. Wówczas stosunkiem dwanaście do trzynastu zabrzańscy radni – na wniosek Grzegorza Olejniczaka – „wyciągnęli” z uchwały zmieniającej budżet tej jednej pozycji. Tym razem wniosek Olejniczaka został odrzucony.

O co dokładnie chodzi w tej uchwale tłumaczyli już miesiąc temu wiceprezydent Krzysztof Lewandowski i skarbnik miasta Piotr Barczyk. – Górnik Zabrze, który wynajmuje stadion, przekazałby je Spółce Stadion, ta z kolei zapłaciłaby miastu należny podatek od nieruchomości. Nie ma bowiem możliwości, jak mówił skarbnik powołując się na przepisy unijne, umorzenia tego podatku obiektom miejskim.

Podczas trwania sesji, zaskoczeniem mogły być słowa, które padły z ust prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik w temacie zaległości finansowych wobec piłkarzy. – Nic na ten temat nie wiem. Nieco się to gryzie, patrząc choćby z perspektywy decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych o nałożeniu środków kontroli na Górnik Zabrze, o czym informujemy tutaj.

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ bip.miastozabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Szulikowa jako właściciel Górnika nigdy nic nie wie. Jaka ona jest żałosna. Odejdź kobieto i nie pogrążaj się już

To się nazywa skleroza albo demencja starcza

A gdzie kasa z canal+ pzpn za ubiegły sezon i za Włodarczyka?

Już dawno przepite

Cały zarząd na bruk natychmiast banda nieudaczników

Wywalenie zarządu nie załatwi sprawy, będzie następny podstawiony prezesina w towarzystwie przyjaciół MMS Koniecznie trzeba uwolnić klub od miasta jako większościowego udziałowca i to bez względu na wszystko Teraz jest o tyle korzystna sytuacja że pojawili się ludzie dający nadzieję że najgorszego da się uniknąć

Znasz kogoś kto dołoży 30mln co rok?

Gdzie kasa za Włodarczyka ludzie czy wy jesteście na serio tacy tępi takie płatności są z reguły w ratach kur…a to jest nieprawdopodobne głupota raczej nie ma granic miasto kolejny raz dopłaca do klubu z pieniędzy podatników na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat ilość mieszkańców spadła o 25% i warto się zastanowić co zrobić żeby to zatrzymac