PZPN rozwiązał kontrakt z sędzią Hubertem Siejewiczem

Milo  -  8 lipca 2013 17:32
0
1035

siejewicz

W poniedziałek po południu prezes PZPN Zbigniew Boniek rozwiązał kontrakt z sędzią Hubertem Siejewiczem.  Decyzja została podjęta zgodnie z paragrafem 3, podpunkt 13 o kontrakcie z sędzią zawodowym piłki nożnej, który jednoznacznie zakazuje arbitrom udziału w zakładach bukmacherskich i grach hazardowych.

Na wniosek Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN, rozwiązaliśmy dziś kontrakt z sędzią Siejewiczem. Arbiter z Białegostoku zadzwonił do mnie przeprosił, ale sprawa była jasna i jego wina jest niezaprzeczalna – powiedział Zbigniew Boniek i dodał, że o tym, gdzie teraz będzie sędziował Siejewicz, zdecyduje Kolegium Sędziów PZPN.

Zarząd Kolegium Sędziów zdecydował, że Hubert Siejewicz został skreślony z listy sędziów szczebla centralnego. Oznacza to, że nie może prowadzić meczów Ekstraklasy, I i II ligi. Arbiter został przekazany do dyspozycji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej – poinformował Zbigniew Przesmycki.

Huber Siejewicz w poprzednim sezonie sędziował cztery spotkania z udziałem „Trójkolorowych”: z Pogonią, Widzewem, Koroną i Zagłębiem. Najwięcej kontrowersji było podczas spotkania wyjazdowego z Koroną Kielce, gdy błędy popełnione przez zespół sędziowski z Hubertem Siejewiczem na czele zdecydowały o losie spotkania. Więcej o tym można przeczytać klikając w ten link.

źródło: Pzpn.pl/Roosevetla81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments