PZPN obejmie patronatem XII Turniej im. Ernesta Pohla

Spark  -  3 kwietnia 2013 15:34
0
1092

pzpn
Polski Związek Piłki Nożnej obejmie swoim patronatem XII Turniej Juniorów Starszych im. Ernesta Pohla, którego organizatorem jest zabrzański Górnik, Przypomnijmy, że ta prestiżowa impreza juniorska w międzynarodowej obsadzie odbędzie się w dniach 2-3 sierpnia w Zabrzu.

W piśmie, które dotarło do Górnika czytamy m. in.: „(…). Pragniemy poinformować, że Polski Związek Piłki Nożnej z przyjemnością obejmie patronat nad organizowanym przez Państwa XII Turniejem im. Ernesta Pohla dla juniorów starszych – rocznik 1995, który odbędzie się na obiektach sportowych w Zabrzu.” Pismo podpisali: Piotr Gołos, dyrektor Departamentu Marketingu i Spraw Zagranicznych PZPN oraz Agnieszka Olesińska, zastępca Sekretarza Generalnego PZPN.

Jak dotąd rozegrano jedenaście edycji turnieju, w których czterokrotnie triumfowali piłkarze Gwarka Zabrze, trzykrotnie – Górnik Zabrze, dwukrotnie FK Spartak Trnava, po jednym zwycięstwie zanotowały natomiast: Reprezentacja Śląska i SMS Łódź.
W dotychczasowych edycjach Turnieju im. Ernesta Pohla wzięło udział kilkuset piłkarzy, spośród których kilkunastu zrobiło karierę na boiskach Polski i Europy, a także zagrało w reprezentacji Polski, w tym: Tomasz Bandrowski, Łukasz Hanzel, Przemysław Trytko, Łukasz Piszczek, Adam Danch czy Mariusz Magiera.

źródło: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments