Przynajmniej dobrze zakończyć!

Kris  -  16 maja 2021 11:45
0
1321

Już w niedzielę czeka nas ostatnia kolejka spotkań w tym sezonie Ekstraklasy. Górnik uda się do Poznania na mecz z Lechem. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 17:30.

Rozgrywki 2020/2021 dobiegają końca. Znamy Mistrz oraz wicemistrza. Spadkowicz najprawdopodobniej też jest już przesądzony. Walka jedynie jeszcze toczy się o europejskie puchary. Niestety, zajmujący 9. lokatę Kolejorz oraz 10. pozycję Górnik nie biorą już udziału w tej batalii. Zarówno dla Trójkolorowych, jak i Lecha jest to potyczka o honor czy dobre zakończenie sezonu. Poznaniacy w zeszłym tygodniu przełamali passę dwóch porażek i zwyciężyli w Krakowie z Wisłą 1:2. Wcześniej musieli uznać wyższość Stali (1:2) oraz Podbeskidzia (1:0). W kończących się rozgrywkach najlepszym strzelcem Kolejorza był Szwed, Ishak, który tak, jak Jimenez ma dwanaście trafień. Razem z Flavio Paixao (Lechia) mają taką sama ilość bramek w klasyfikacji na króla strzelców. Do pierwszego Pekharta brakuje sporo, lecz ktoś z tej trójki może jeszcze zająć miejsce na podium.

Dla Górnika były to dziwne rozgrywki. Przypominały one istną sinusoidę. Początek zapowiadał się kapitalnie. Nadzieja rodziła się w sercach kibiców. Jednakże, z kolejki na kolejkę zapał sympatyków opadał. Zabrzanie po dobrym starcie zaczęli nagminnie tracić punkty. Wprawdzie, nie trzeba było martwić się o utrzymanie, lecz oczekiwano czegoś więcej. Końcówka była bardzo frustrująca. Siedem spotkań bez zwycięstwa. Dodatkowo, aż w pięciu Trójkolorowi nie trafiali do siatki. Pojawiały się błędy, które w konsekwencji doprowadzały do porażek. Jednakże, w zeszłym tygodniu zabrzanie się przełamali i pokonali Jagiellonię 3:1. Nareszcie można było trochę odetchnąć. Możemy spodziewać się, że Lech w ostatniej kolejce nie odpuści, ponieważ dla poznaniaków też nie był to udany sezon i ambicje oraz oczekiwania był zdecydowanie wyższe. Z pewnością, nie spodziewano się, że w końcowym rozrachunku to poznańska Warta będzie wyżej oraz przy dobrych wynikach może jeszcze nawet liczyć na grę w pucharach. W ostatnim meczu między tymi zespołami padł remis 1:1. Liczymy, że tym razem Górnicy przeciągną szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Przed nami ostatnie spotkanie w tym sezonie. Trzeba te rozgrywki przynajmniej dobrze zakończyć!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments