Przełamanie ROW-u Rybnik po 188 dniach! Gol Sobczaka

Milo  -  12 kwietnia 2014 11:33
0
1087

ROW_RYBNIK_DRUZYNA

Znakomicie rozpoczął się ten weekend dla naszych zgód w piątek ROW Rybnik odniósł pierwsze zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy od 5 października ubiegłego roku. Zespół z Rybnika przed własną publicznością zasłużenie pokonał Okocimskiego Brzesko 3:0.

Już w pierwszej połowie rybniczanie stwarzali sobie dogodne sytuacje, jednak nie potrafili tego wykorzystać. „Piwosze” głównie starali się kontratakować, ale nic z tego nie wychodziło. Na drugą połowę zawodnicy z Rybnika wyszli jeszcze bardziej zmotywowani, aby dopaść rywala. Po 10. minutach drugiej połowy piłka znalazła się w bramce gości po strzale Szymona Sobczaka, jednak sędzia nie uznał tego gola. Jednak wcześniej liniowy podniósł chorągiewkę.. Sytuacja ta wyraźnie wpłynęła na gospodarzy już po 4. minutach prowadzili 1:0, a na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak, który znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał bramkarza gości. Kwadrans przed końcem spotkania wynik spotkania podwyższył Idrissa Cisse, który głową umieścił „futbolówkę” w bramce po dośrodkowaniu Mariusza Muszalika. Na tym jednak senegalski napastnik nie zamierzał pozostać i 5. minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił wynik spotkania. Lobem zaskoczył on bramkarza „Piwoszy”, a następnie wpakował piłkę do pustej bramki. W Rybniku powróciły nadzieję, że ten sezon nie jest jeszcze stracony. „Zielono-czarni” dzięki temu zwycięstwu zamienili się pozycjami z piłkarzami Okocimskiego, tym samym odbili się od dna ligowej tabeli.

81. minut na boisku przebywał wypożyczony z Górnika Zabrze, napastnik Szymon Sobczak. Młody napastnik dobrze spisywał się na boisku i potwierdził to strzelonym golem. Często jednak przewracał się w polu karnym gości oczekując na podyktowanie rzutu karnego. W miejsce schodzącego Sobczaka na boisku pojawił się drugi z „Trójkolorowych” w Rybniku, pomocnik Michał Płonka. Dobrze wyłożył on piłkę w polu karnym Cisse, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę.

ROW Rybnik – Okocimski Brzesko 3:0 (0:0)
1:0 – Sobczak 60′
2:0 – Cisse 73′
3:0 – Cisse 85′