Przekazanie placu budowy

Milo  -  10 marca 2014 12:48
0
685

stadion03_czerwiec2013

Z końcem lutego doszło do przekazania placu budowy Nowego Stadionu pomiędzy byłym wykonawcą, z którym trzy miesiące wcześniej odstąpiono od umowy, a inwestorem.

Przekazanie budowy Stadionu obyło się po przeprowadzeniu inwentaryzacji rzeczowej, która polegała m. in. na sprawdzeniu i ocenie stanu zaawansowania robót oraz zewidencjonowaniu urządzeń i materiałów znajdujących się na terenie budowy. Inwentaryzację przeprowadzono przy współudziale trzech podmiotów: inwestora, wykonawcy oraz inżyniera kontraktu.

Zakończenie współpracy z firmą Polimex-Mostostal oraz przekazanie placu budowy spółce Stadion w Zabrzu wymusiły decyzje o zmianie na stanowisku kierownika budowy oraz przejęciu odpowiedzialności za ochronę obiektu. Nowy kierownik budowy, zatrudniony przez inwestora, zaczął pełnić swoje obowiązki z dniem przekazania budowy.

Zakończenie prac inwentaryzacyjnych umożliwia spółce Stadion w Zabrzu ogłoszenie przetargów, które doprowadzą do wznowienia prac budowlanych. Jako pierwszy rozpisany zostanie przetarg na pokrycie poszycia dachowego.

Źródło: stadion-zabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments