Przedłużyć zwycięską serię

W.  -  3 grudnia 2021 14:54
0
898

Po dwóch dobrych spotkaniach z udziałem naszej drużyny czas na kolejny pojedynek, który już dzisiaj Trójkolorowi rozegrają na własnym stadionie, mierząc się o ligowe punkty ze Śląskiem Wrocław. Początek meczu w ramach 17. kolejki PKO Ekstraklasy wyznaczony został na godzinę 20:30, a jego rozjemcą będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

W ostatnich dwóch seriach gier, piłkarze Górnika Zabrze dali swym kibicom sporo radości. Najpierw przy Roosevelta 81, biało-niebiesko-czerwoni pokonali po niezwykle emocjonującym spotkaniu Legię Warszawa (3:2), a następnie przywieźli trzy punkty z Łęcznej, pokonując swego imiennika 1:2. Dzisiaj zabrzańska jedenastka rozegra kolejne spotkanie, podejmując na własnym terenie zespół Śląska Wrocław, który w ostatnich dwóch kolejkach dopisał do swego konta cztery punkty. Najpierw podopieczni Jacka Magiery zremisowali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 2:2, a w ostatniej 16. kolejce, pokonali we Wrocławiu, Stal Mielec 2:1. W sumie nasi rywale zgromadzili w szesnastu spotkaniach 24 punkty, które na ten moment zagwarantowały Wojskowym szóstą pozycję w tabeli. Nieco niżej ulokował się Górnik Zabrze, który z ilością 21 „oczek”, zajmuje 9. pozycję. W tym miejscu przypominamy jednak, że Trójkolorowi mają do rozegrania jeden zaległy mecz z Rakowem Częstochowa, w którym miejmy nadzieję, nasi piłkarze znowu zapunktują. Termin tego pojedynku wyznaczony został na 15 grudnia (godzina 18:00).

Powróćmy jednak do dzisiejszego spotkania. Ostatnie mecze obu drużyn nie przyniosły wielu goli. W ubiegłym roku Górnik ze Śląskiem dwukrotnie dzielił się punktami (0:0, 1:1). Spoglądając dalej na statystyki, niewiele razy w Zabrzu zwyciężał również Śląsk, który na 40 rozegranych przy Roosevelta spotkań, po zwycięstwo sięgał tylko cztery razy. Wierzymy, że dzisiaj „górą” będą również gospodarze, dodając do korzystnej dla siebie „zwycięskiej” serii, kolejny mecz, któremu towarzyszyć będzie specjalna Barbórkowa otoczka, związana z górniczym świętem i tradycją, pielęgnowaną od lat w naszym regionie i mieście, której nieodzowną częścią pozostaje także nasz górniczy klub, który dzisiejszego wieczora winien świętować kolejne zwycięstwo, wraz ze swymi oddanymi sympatykami i głęboko liczymy, że tak właśnie będzie, a po meczu z trybun rozlegnie się głośne i jakże radosne: „Cały świat już wie, Górnik wygrał mecz…! Słychać głośny śpiew, my bawimy się”!  Bawmy się więc!

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments