Przed nami derby, czyli do trzech razy sztuka?

Kaszpir  -  7 września 2019 10:21
0
2546

W sobotnie popołudnie drugi zespół Górnika rozegra derbowe spotkanie z Ruchem Chorzów. Przypomnijmy, że będą to już trzecie spotkanie z lokalnymi rywalami. Poprzednie zakończyły się niestety porażkami, 1:3 z ROW-em Rybnik oraz 0:1 Polonia Bytom. Nie mamy nic przeciwko, aby sprawdziło się wyświechtane przysłowie „do trzech razy sztuka”.

Optymizmem z pewnością napawa fakt ostatniej przekonującej wygranej w Zielonej Górze. Zabrzanie po dwóch kolejnych przegranych przełamali się w odpowiednim momencie. Do kadry naszej „dwójki” dołączy zapewne kilku zawodników z pierwszego zespołu, nie będzie to raczej jakaś duża grupa. Pytanie na ile nasza młodzież poradzi sobie z otoczką tego spotkania. Pisaliśmy wcześniej, że będzie to dobry test charakterów dla zawodników aspirujących, by w przyszłości stanowić o wartości sportowej Górnika. Wierzymy, że wsparcie kibiców zadziała mobilizująco i komplet punktów zostanie przy Roosevelta.

Nasi rywale przeżywają największy kryzys w swojej historii, od kilku sezonów pikuje ostro w dół. Ostatecznie chorzowianie wylądowali właśnie w III lidze i tutaj też nie idzie im nadzwyczajnie. W dotychczasowych spotkaniach zgromadzili cztery punkty, ale pamiętajmy, że „Niebieskim” odjęto także dwa „oczka” za finansowe zaległości. Ruch ma jeszcze zaległy mecz 1. kolejki z rezerwami Zagłębia Lubin. W minioną środę chorzowianie pokonali w Bielsku-Białej Rekord. Z jednej strony będą podbudowani tym rezultatem, z drugiej jednak mogą jeszcze czuć w nogach mecz z Rekordem.


Przypominamy, że kasy otwarte będą od godziny 12:00.

  • Bilet ulgowy przysługuje wyłącznie dzieciom i młodzieży do lat 15.

Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów, sobota 7 września, godz. 17:00. Zabrze ul. Roosevelta 81, Stadion im. Ernesta Pohla.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments