Przed meczem Górnik Zabrze – Raków Częstochowa

Kibic  -  21 października 2023 23:17
0
833

Przed nami spotkanie Górnika Zabrze z Rakowem Częstochowa. Faworytem tego starcia wydaje się być aktualny mistrz Polski. My niezmiennie wierzymy, że wynik będzie korzystny dla naszego zespołu, choć problemów tradycyjnie nie brakuje. W małej pigułce przedstawiamy przedmeczową sytuację.

Przeciwko Rakowowi, z powodu urazu, nie zagra z pewnością Lukas Podolski, co potwierdzał na przedmeczowej konferencji Jan Urban. Kontuzja na szczęście nie jest groźna i Poldi powinien być do dyspozycji trenera, ale prawdopodobnie nie będzie to jeszcze mecz ŁKS-em. We Wrocławiu do gry powrócił Dominik Szala. Defensor zagrał w pierwszej połowie, po czym został  zmieniony. Szala normalnie trenuje z zespołem Górnika, choć na ostatnie mecze reprezentacji U-18 nie pojechał.

Inny zawodnik borykający się ze zdrowiem, mamy tu na myśli Filipe Nascimento, zagrał w sobotę w drużynie rezerw. Samą grą może nie zaimponował, ale w jego wypadku najważniejsze jest, by odpowiednio przygotować się do powrotu na boiska ekstraklasy. Zaimponować w jego wykonaniu mogły z pewnością rzuty wolne. Portugalczyk trzykrotnie miał okazję podejść do piłki ustawionej w okolicach szesnastki i za każdym razem, po jego uderzeniach „pachniało” golem, a trzecie próba zakończyła się powodzeniem.

W przerwie letniej, bądź na początku trwającego sezonu do Górnika trafiło dwóch zawodników z częstochowskiego kierunku. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby Sebastian Musiolik i Szymon Czyż, mogli wystąpić przeciwko Rakowowi.

Zawodnicy Górnika, o czym pisał niedawno Łukasz Olkowicz, nie otrzymują w ostatnim czasie wypłat. Takie sytuacje najczęściej nie wpływają na postawę na boisku, niemniej jednak jest to sygnał wielce niepokojący. 

Przy Roosevelta zapowiada się też niezła frekwencja. Ponad trzynaście tysięcy sprzedanych biletów, to stan na sobotę. Ze swojej strony zachęcamy do odwiedzenia jutro zabrzańskiego obiektu i wsparcia piłkarzy Górnika, tym bardziej, że pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Ekstraklasa S.A.
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments