Prywatyzacja Górnika Zabrze. Znamy wycenę akcji Klubu

Kibic  -  19 marca 2024 18:40
18
11848

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zabrze, miało się odbyć głosowanie nad uchwałą wyrażenia zgody na zbycie przez Miasto Zabrze akcji spółki Górnik Zabrze Spółka Akcyjna. Na wniosek radnych głosowanie zostało ściągnięte z Sesji Obrad Rady Miasta. 

O zdjęciu z porządku obrad ww. uchwały poinformowała na swoich sm Małgorzata Mańka Szulik: „Wniosłam pod dzisiejsze obrady Rady Miasta niezbędną uchwałę o prywatyzacji Górnika, jednak na wniosek radnych KO została ona zdjęta z porządku obrad i ma być procedowana w najbliższym czasie. Powołany przez nas zespół ds. prywatyzacji prowadzi dalsze prace. Uchwałę będzie procedowana na najbliższej, nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.”

Decyzję RM – w rozmowie z dziennikarzem TVS Pawłem Jędrusikiem – skomentował Krzysztof Lewandowski zastępca prezydent Zabrza. – Pani prezydent wyraziła zgodę, żeby nad tym jeszcze popracować, ponieważ to nie wstrzymuje naszych prac. Równolegle będziemy pracowali, prowadzili negocjacje z zainteresowanymi podmiotami. Na tym etapie mamy już wycenę akcji. Firmy, które zgłosiły się do procesu, miały czas na to, żeby zapoznać się ze wszystkimi dokumentami księgowymi Górnika Zabrze, takie procedury zostały przez nich przeprowadzone, w związku z czym możemy przejść do etapu negocjacji mówił w rozmowie z TVS. Krzysztof Lewandowski zastępca prezydent Zabrza.

Akcje Górnika Zabrze zostały wycenione na 8 milionów złotych. – możemy przeczytać na końcu materiału. Zatem potencjalny nabywca musi zapłacić za 51 % akcji ok. 4 milionów złotych.

Link do całego artykułu TUTAJ.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Paweł Jędrusik TVS/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

No to z mojej strony spore zdziwko, pozytywne. Jak za 4 mln chcą sprzedać Górnika to chyba sam się skusze 😉

Jeśli masz pomysł jak poza zakupem pakietu większościowego uporać się z dużo bardziej kosztownym zadłużeniem, to czemu nie 😉

No i co dalej? Jeśli nabywca ma zapłacić 4,1 mln
To super informacja.Nie bierzmy pod uwagę tej spółki z Katowic.Zarys będzie za biednyzeby zainwestować w Klub np.100 mln od razu.Place,zawdnicy

Opamiętaj się chłopaku.100 milionów inwestycji w polską piłkę?

Cupiał wydał na Wisłę ok150 mln zł…

Ale długoterminowo. Jest OK. Dopóki Miasto ma udziały to będzie wszystko kulało.

A niby czemu nie mają brać pod uwagę spółki z Katowic? Oni mają x kasy na inwestycje i to inwestycje długoterminowe. Nie muszą znać się na piłce ani nawet jej lubić bo od tego są specjaliści. I skąd z dupy info że muszą wyłożyć od razu 100mln? Jakieś farmazony piszesz. Najważniejsze to płynność finansowa klubu, systematyczne wychodzenie z długów – to jest nawet i kilka lat. Oraz utrzymanie zawodników i stabilnego składu, żeby nikt się martwił o spadek.

hehe 100mln to masz chyba na mysli zala ekstraklase

Dziwi mnie, że Podolski nie chce za takie grosze kupić jego ukochanego klubu .Cała znana nam trójka ewentualnych nabywców to wielki ? Ale może za dużo widział i wie ,wtedy jednak nierozumię po co ten koleś z niemiec. Pożyjemy zobaczymy

Mi się zdaje, że coś tam działa w tym temacie, ale po cichu

Nie ma się co ekscytować, że to tylko 4mln. Gdyby to była prawdziwa kwota to nawet kibice mogliby zrobić zrzutkę i kupić zbiorowo klub. Tak naprawdę to pokazuje tylko jaka jest skala długów. Cena jest tak niska, bo kupujący ma jeszcze kilkadziesiąt mln. długów do wyrównania (a może więcej?)

Mam wrażenie że sporo ludzi myśli że przejęcie klubu przez prywatną firmę spowoduje natychmiastowe otwarcie worka że złotem które zacznie wysypywać się że ścian stadionu. Otóż zimny prysznic – to nie będzie tak wyglądało. W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony audyt finansowy, analiza długów, zobowiązań długoterminowych, wyprostowanie zaległości wobec zawodników i innych pracowników klubowych. Jeśli chodzi o inwestycje w akademię, infrastrukturę to trzeba będzie na nie trochę poczekać. Czas płynie. Oby ten proces sprzedaży klubu nie trwał zbyt długo.

Że niby najpierw ktoś kupi, a potem zrobi audyt? Zabawne.

Faworytem pewnie jest ten podmiot, który nie miał 50 tys zł na wadium 😂

Razem z długiem klubu to będzie 34 baniek

Chyba zapomniałeś 1 przed tym 34

Na drugi tydzień z Poldim kupujemy Gornika nie martwić się

Niech ta sprzedaż odbędzie się do miesiąca bo po wyborach znowu będzie audyt jak to teraz w modzie i znowu rok w d…e a Górnik upadnie