Propaganda a rzeczywistość

Kibic  -  23 marca 2023 17:14
28
15262

W poniedziałkowej Prawdzie Futbolu Lukas Podolski poruszył wiele tematów związanych z szeroko pojętym marketingiem i wykorzystaniem potencjału marki, jaką jest Górnik Zabrze.

Jednym z poruszonych wątków była sprawa Akademii Górnika, w którą Lukas od początku mocno się angażuje. W rozmowie z Romanem Kołtoniem, Poldi przedstawił nieco od kulis, a właściwie z czym zderzył się już na starcie. – Jadę z Dyrektorem Akademii Łukaszem Milikiem do Ministerstwa Sportu, do szefa i on nam mówi, że jest program dofinansowania Akademii. Ekstraklasowe kluby mogą wystąpić z pismem o środki pieniężne na dofinansowanie bazy. Pan minister powiedział nam, że jest wszystko super, podoba mu się wizja, Górnik przecież jest wielkim klubem itd. Uzgodniliśmy tam wszystko, następnie wracamy do Zabrza, a tam nikt nam nie pomaga i jeszcze się wk…ją na nas, że tam pojechaliśmy, po co to robimy w ogóle. Pojechaliśmy tam w wolnym czasie, mogłem sobie usiąść z rodziną. Cały dzień w aucie, spotkanie w Warszawie, rozmowy i powrót. Cały dzień w d.pie, a po powrocie nikt nam nie pomaga, nikt nie chce nic wiedzieć, nie ma koncepcji….. To czujesz, jakby Dariusz Michalczewski walnął cię z lewej. 

Tak się złożyło, że w środę na swoich social mediach Pani Małgorzata Mańka-Szulik oznajmiła, na pierwszy rzut oka, świetną  wiadomość, odnośnie dofinansowania obiektu Walki Zabrze na potrzeby klubu Górnik Zabrze. Te znakomite wieści nie przetrwały jednak próby czasu, ponieważ po ogłoszeniu przez Ministerstwo Sportu rozstrzygnięcia dotyczącego „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, mogliśmy porównać, jak blado to wygląda w zestawieniu z innymi klubami, czy gminami.

Poniżej szczegółowe dane ze strony Ministerstwa Sportu.

Rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, który jest komponentem infrastrukturalnym Programu Wsparcia Mistrzów. Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ msit.gov.pl/ FB
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kwota pokazuje w 100% jakość zarządzania w mieście i klubie

Kwota pozyskana przez miasto Zabrze, wydaje się trochę lekko śmieszna w porównaniu z pieniędzmi uzyskanymi przez inne miasta, bądź kluby.

Ile razy Pani MMS musi się skompromitować , żeby wraz ze swymi protegowanymi przestała zarządzać klubem? Jedyna nadzieja w mieszkańcach Zabrza , że w końcu odsuną tą ekipę od władzy w mieście i klubie .Przez kilkanaście lat ekipa Pani MMS nie nauczyła się nic. Najwyższy czas oddać zarządzanie klubem w ręce fachowców, a nie kolejnego figuranta w osobie Pana Matyska. Przy takim zadłużeniu nikt rozsądny klubu nie kupi. Pozostaje ogłosić upadłość ze szkodą dla wierzycieli, kibiców i marki Górnik Zabrze.Trudniejszym ale lepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest powierzenie klubu ludziom kompetentnym i nie wtrącanie się. Silny Górnik walczący co rok o czołowe miejsca to splendor i pieniądze dla miasta z inwestycji, podatków itd.Od kiedy Pani MMS zarządza klubem nikt nie wie jakie są plany rozwoju za rok, za trzy lata czy za pięć. Problemem Górnika nie jest ten czy inny trener lecz sposób zarzadzania, brak wizji, stabilnej kadry Mija dopiero drugi sezon a, z drużyny Brosza pozostał w pierwszej 11 Erik Janża.Tak sie nie da zbudować silnej druzyny.Po co stadion na 32 000 miejsc jak rok w rok praktycznie trzeba drżeć o utrzymanie?

Pełna zgoda i racja, trzeba zwracać się do Rządu o dofinansowanie Klubu i Akademii. Nikt o to nie dba, powinien być człowiek odpowiedzialny za takie sprawy. Imiennie. Trzymanie w Klubie znajomych na liście płac mija się z celem. Najwyzsza pora na dobre finansowanie. Kwoty pokazują gdzie jesteśmy…wstyd!

O ile dobrze pamiętam przy budowie stadionu w Lublinie dostali dofinansowanie z UE a w Zabrzu ani z Ministerstwa Sportu ani z UE.

Zaproponuj siebie Gałązka. Ty najlepiej wiesz co i jak trzeba. Zdecyduj się tylko czy ta Szulikowa jest dobra czy zła, bo raz ją wychwalasz a innym razem jest zła! Możesz jeszcze napisać który klub jest dofinansowany przez rząd?

Oborowa zawsze morowa

po kwotach widac nieudolnosć pani MANKI SZULIK

Ludzie,dopiero teraz widzicie,że pudernica pisowska z niczym sobie nie radzi?To chore,narzekacie,biadolicie,odsunąć świnię od korytka i będzie dobrze,pomyślcie trochu,myślenie nie boli.

’pudernica’ co z poparciem dla prezydenta Bronisława Komorowskiego jeździła, chyba jednak nie pisowska…?

czlowieku najpierw troche poczytaj doksztalc sie a potem pisz ta pani ma z pis tyle wspólnego co ty z lotami w kosmos

Jednak myślenie chyba boli .Pudernica napewno tak ,ale bardziej pasuje do kliki ryżego z Sopotu .

To jest nie tylko kompromitacja MMS, ale i całego Zabrza a przede wszystkim mieszkańców, którzy na nią głosowali (z Torcidą na czele). Wiele razy pisałem, że osoby z Zabrza to jest garsta w porównaniu z kibicami Górnia z innych miast (Ruda, Gliwice, Rybnik, Katowice, małopolskie, itd.). A jesteśmy zakładnikami tej małej garstki, która funduje Nam coś takiego. Nosz kurna, dają Wam tam kiełbasę na wiecach wyborczych czy co?

Najlepsze jest to, że MMS jest prezydentem Zabrza od 2006 roku. 17 lat !!!. Oni w tym Zabrzu są nienormalni. No chyba że całe miasto jest zatrudnione w UM i innych spółkach miejskich. Wtedy ok. 🙂

Po likwidacji KWK Makoszowy to – statystycznie – „strefa budżetowa” jest największym pracodawcą w tym mieście.

Kurde normalnie jak pani prezydent sie fpierdalo to co tu godać chopy na Górnik a ona pier.oli o walka Zabrze masakra

Lukas Podolski mówił że możliwe jest jego zaangażowanie w klub na innych płaszczyznach.Mieć takiego człowieka w Zabrzu i traktować go jak nieproszonego gościa ,cos nieprawdopodobnego.Cóż niektórym korytko by się urwało.

Podolski powiedział w wywiadzie że chętnie by zainwestował w klub lecz narazie niema szansy bo caryca nie pozwoli nikomu przejac klubu bo na tych udziałach załatwia sobie i reszcie zlodzie następne kadencjie.Jedyna szansa że zmienii się władza w Zabrzu i mówi będą chcieć wystawić klub na sprzedaż.

Pseudo-wlosciciela trzeba pogonić raz na zawsze z Górnika za nieudolne zarządzanie klubem i działanie na jego szkodę bo inaczej nie da się tego nazwać oraz samego UM Zabrze bo oni wszyscy tam myślą że są nie do zastąpienia.Pepowina Górnika z UM Zabrze powinna być już dawno odcięta bo powstaje taka patologia.Klub musi być przejęty przez nowego właściciela by móc na nowo funkcjonować jak profesjonalny klub.A miasto musi mieć normalnych ludzi w UM by mogło się też rozwijać a nie tkwić w betonie MMSZ i jej małp bo wszystko wychodzi bokiem.A że sam Łukasz Podolski wystawia taką opinię o tym co się dzieje w klubie jak i wokół niego to tylko na taczkach tych cyrkowców wywieść.Wybory tuż tuż i wywalimy dziadów raz na zawsze z Górnika i UM Zabrze dość klamst i wstydu nam zrobili.

moze jakis protest pod urzedem miasta??

Jak słyszę akademia piłkarska dla dzieci to szlak mnie trafia przecież dzieci tam nie trenują sam trener ma to głęboko gdzieś płacić za coś co jest bez sensu i dla tych dzieci i dla trenera co patrzy aby szybko skończyć treningi

To jest porażka naszych władz. Dostaliśmy jakieś grosze patrząc na inne kluby. I to pokazuje jak działa miasto i zarzadza klubem. SZULIKOWA Wstyd

Jako kibic GÓRNIKA od bardzo dawna stwierdzę fakt , że w Zabrzu mieszkają ludzie ograniczeni umysłowo jeśli to babsko wygra wybory i nadal będzie rozwalać ten wspaniały klub.

Pamiętaj jeszcze glosuja starsze osoby, które widzą w niej swietojebliwa ,udzielająca się w większych wydarzeniach kościelnych.Kto wie czy torcida niema z nią jakiegoś układu.Miasto także wygląda jak Gornik,bida z nędza

Jako mieszkaniec Zabrza niestety stwierdzam fakt, że tak jak w powszechnych wyborach do sejmu decydują głównie starsi wyborcy, tak samo niestety jest w Zabrzu. Młodzi mają w dupie wybory bo ich głos „nic nie zmieni”, albo wyjechali za chlebem za granicę, a starzy głosują na babę bo im na dożynkach działkowych przynosi po herbacie i faworku … Taka jest niestety rzeczywistość.

Dobrym pomysłem byłoby w okresie kampanii wieszać te zestawienie jak plakat wyborczy. Niech wyborcy wiedzą jaką „kobietą sukcesu” jest pani prezydent.

Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych takich słów które nie obrażałyby tej szmaty.

Widać po Twoim wpisie zjebie.