Projekt uchwały o wyrażeniu zgody na zbycie przez Miasto Zabrze akcji Górnika zdjęty z obrad

Kibic  -  18 marca 2024 19:56
18
9501

W poniedziałek 18 marca odbyła się sesja Rady Miasta Zabrze, podczas której miało się odbyć głosowanie nad uchwałą wyrażenia zgody na zbycie przez Miasto Zabrze akcji spółki Górnik Zabrze Spółka Akcyjna. Na wniosek radnych głosowanie zostało ściągnięte z Sesji Obrad Rady Miasta. Radni przedstawili wątpliwości w kwestii braku przekazu informacji o przebiegu procesu (któremu z podmiotów, na jakich warunkach, czy terminu) sprzedaży akcji Górnika .

O zdjęciu z porządku obrad ww. uchwały poinformowała na swoich sm Małgorzata Mańka Szulik: „Wniosłam pod dzisiejsze obrady Rady Miasta niezbędną uchwałę o prywatyzacji Górnika, jednak na wniosek radnych KO została ona zdjęta z porządku obrad i ma być procedowana w najbliższym czasie. Powołany przez nas zespół ds. prywatyzacji prowadzi dalsze prace. Uchwałę będzie procedowana na najbliższej, nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.”

Kolejna sesja Rady Miasta Zabrze odbędzie się 15 kwietnia 2024 roku.

Poniżej przypominamy treść uchwały


Projekt
Prezydent Miasta Zabrze
UCHWAŁA NR …………………………….. RADY MIASTA ZABRZE
z dnia ……………….. 2024 r.
w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przez Miasto Zabrze akcji spółki Górnik Zabrze Spółka Akcyjna
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40, 572, 1463 i 1688) w związku z art. 12 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 679) oraz art. 11 ust. 2, art. 12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 125), na wniosek Prezydenta Miasta Zabrze
uchwala się, co następuje:
§ 1. Wyrazić zgodę na zbycie przez Miasto Zabrze akcji imiennych spółki Górnik Zabrze Spółka Akcyjna, KRS: 0000106227, ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze, będących własnością Miasta Zabrze, stanowiących na dzień zawarcia umowy zbycia akcji co najmniej 51% kapitału zakładowego Spółki, na rzecz podmiotu wybranego w ramach procedury określającej tryb zbycia akcji.
§ 2. Zatwierdzić tryb zbycia akcji określony we wniosku Prezydenta Miasta Zabrze o podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przez Miasto Zabrze akcji spółki Górnik Zabrze Spółka Akcyjna.
§ 3. Wykonanie niniejszej uchwały powierzyć Prezydentowi Miasta Zabrze.
§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. 

Uzasadnienie
Na podstawie uchwały nr LXXIV/985/23 Rady Miasta Zabrze z dnia 20 listopada 2023 r. w sprawie przystąpienia do procesu prywatyzacji spółki Górnik Zabrze Spółka Akcyjna prowadzone jest postępowanie mające na celu wyłonienie nabywcy pakietu obejmującego co najmniej 51% akcji spółki, należących do Miasta Zabrze.
Zgodnie z art. 12 ust. 2 ustawy z ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej do zbycia akcji i udziałów w spółkach, o których mowa w art. 9, stosuje się odpowiednio przepisy art. 11-16 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym.
Z kolei zgodnie z ust. 3 tego przepisu akcje i udziały w spółkach, o których mowa w art. 9, zbywa przewodniczący zarządu jednostki samorządu terytorialnego, t.j. w przypadku miasta na prawach powiatu – Prezydent Miasta, przy czym zgodę na zbycie akcji należących do jednostki samorządu terytorialnego wyraża organ stanowiący tej jednostki. Podjęcie niniejszej uchwały służyć będzie wyrażeniu zgody na zbycie akcji imiennych spółki, będących własnością Miasta Zabrze, stanowiących na dzień zawarcia umowy zbycia akcji co najmniej 51% kapitału zakładowego Spółki na rzecz podmiotu wybranego w ramach procedury określającej tryb zbycia akcji.


Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl/ bip.miastozabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wiedziałem, że tak będzie. Wygrywała wybory na przejęciu Górnika, potem kilkakrotnie na stadionie, a teraz myśli, że wygra wybory na sprzedaży Górnika. Mam nadzieję, że do sprzedaży dojdzie jak najszybciej, a wybory i tak przegra…

Przedstawienie dla naiwnych trwa. A mafia KO lepiej niech się do tego nie miesza.Przykład smrodów dobitnie pokazuje jak przedstawiciele partii ryżego kaszuba potrafią łgać w żywe oczy!

Weź kolego nie uprawiaj tu prymitywnej polityki rodem z niedawnej TVPIS, bo pisowskiej bandy nieudaczników i złodziei i tak nikt nie przebije w niszczeniu i rozkradaniu państwa… A gdybyś nie wiedział, to Pinokio Morawiecki obiecywał Ruchowi pieniądze na stadion, odwlekał sprawę do wyborów, wiedząc pewnie doskonale, że nawet w przypadku wygranej PIS chorzowscy kasy nie dostaną… To jest właśnie tzw. kiełbasa wyborcza czyli propaganda dla niewykształconych i naiwnych… A wracając do Zabrza – mam wrażenie, że ten babsztyl i jej banda postępują podobnie jak ten ww. kłamca z długim nosem – będą odwlekać sprawę do wyborów, by mamić ludzi, że chcą przekazać klub w ręce wiarygodnego inwestora. A po wyborach, gdyby nie daj boże MMS i jej opcja znów wygrali, nagle okaże się, że żaden z inwestorów nie daje gwarancji należytego prowadzenia Górnika i wszystko zostanie po staremu. I dalej Górnikiem zarządzać będzie Gogolińska i Masoń, i dalej nasz klub będzie wegetował na długach walcząc o przetrwanie, bez żadnej wizji rozwoju i bez żadnych ambicji sportowych, zarządzany przez miernoty z politycznego nadania, które nie mają pojęcia o zarządzaniu profesjonalnym klubem piłkarskim (co widać doskonale po obecnej sytuacji organizacyjnej i finansowej Górnika).

Putin lubi to. Potęga Polski za Tuska przebiła I Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Myślałem żeś konkretny Gość
a Ty obleśny piwoszu potrafisz tylko mamrotać i tyle. Opinie swoje pod budką z piwem wygłaszaj Arogancie jeden

Nie skomentuję Twojego wpisu, bo co tu komentować? Idiotyczne inwektywy? Zachęcam Cię jednak do czerpania wiedzy o Polsce i świecie z innych źródeł niż zakłamana pisowska telewizja…

Kelnia myni

Oby do tego nie doszło, trzeba cisnąć jak najmocniej na starą żeby oddała klub w dobre ręce, pomijając już jej braki w kompetencjach, to ona już ledwo chodzi a stołka będzie się trzymać pazurami

A jakie to w tej chwili mamy opcje tzw. „Dobrych Rąk”

obie poza tym konsorcjum developerskim

Jeżeli nie rozumiesz zdania „jeżeli będziesz w PO to żaden sąd ciebie nie skarze”, to albo jesteś cholernie tępy albo jesteś np.złodziej.

Z PO nie mam nic wspólnego, zresztą w ogóle do polityki i polityków mam krytyczny stosunek. A za tępych uważam ludzi, którzy przez 8 lat bezkrytycznie łykali tępą, zakłamaną, pisowską propagandę z rządowej TVPIS…

Masz POprawny POlitycznie człowieczku zapewne za mało lat , żeby pamiętać kto bił rekordy w okradaniu ,a co za tym idzie wyprzedaży za grosze majątku polskiego , plus do tego robota za 5zeta..I faktycznie jak napisał kolega ,,mariano,, że albo jesteś tak tępy. że nie chcesz tego wiedzieć albo sam też jesteś np złodziejem . który uwielbia robić machloje na fakturach ! Rządy POPSL doprowadziły ludzi na skraj ubóstwa i rozbroiły do tego polską armię.

Chłopie czytając twoje wypowiedzi to jasno widać że jesteś wyprany i wywirowany przez tvpis.
Kolega @Morris jasno pisze ze nie ma nic wspólnego z PO czy inną partią, a Wy jakbyście byli zaprogramowani pisowskim wirusem. Jeszcze może napiszesz że stadion buduje się z pieniędzy od Pisowskiego rządu…
Odpuść…

Popieram w 100 %

Przyklad smrodow to leci z pis jak masz jakiejs pojecie morawiecki im obiecal kase na stadion wiec niewypowiadaj sie na temat polityki bo nie masz zielonego pojecia a tak pro po to polityka won od sportu i naszega GÓRNIKA

// koniec politykowania na stronie R81

La kabaret cytując wielkiego

W Zabrzu w UM powinny być drzwi z tabliczką Zabrzańskie Ministerstwo Sportu.