Projekt uchwały o wyrażeniu zgody na zbycie przez Miasto Zabrze akcji Górnika zdjęty z obrad

Kibic  -  23 kwietnia 2024 16:02
33
16132

We wtorek 23 kwietnia odbyła się sesja Rady Miasta Zabrze, a jednym z jej punktów była uchwała wyrażenia zgody na zbycie przez Miasto Zabrze akcji spółki Górnik Zabrze Spółka Akcyjna. Projekt uchwały został zdjęty z obrad stosunkiem głosów: za – 15, przeciw – 6, wstrzymało się – 4. Taki scenariusz zapowiadał zresztą w rozmowie z Roosevelta81.pl (więcej tutaj), ustępujący wiceprezydent Zabrza – Krzysztof Lewandowski.

Pierwsza sesja Rady Miasta Zabrze nowej kadencji zaplanowana jest na 7 maja 2024 roku.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
33 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli procedura sprzedaży rusza od nowa , oby się to czkawką nie odbilo

Czyli sprzedajemy od nowa 🤣

No to 7 maja Thomas Hansla nowym właścicielem Górnika! 🙂

Tak

Ave Gornik

Teraz to już tylko z górki. Jest p. Rupniewska , Poldi zadziałał więc w linii prostej akcje pójdą do Hansli. Być może w spółkę wejdzie DL Invest. To już nie robi różnicy czy akcje sprzedane zostaną w kwietniu czy w maju. Ważne żeby być gotowym na przyszły sezon.

Robi różnicę bo DL jedzie na długach

Coś czuję, że gdyby Caryca wygrała wybory, to by teraz powiedziała: Nie sprzedaję, rozmyśliłam się!

Tak by zapewne było

A kto uratował Górnika jak nie pani MMS i to nie jeden raz .. ??? Przyszłość pokaże jaki z Was kibice znawcy polityki

Przecież to ona zaczęła sprzedaż klubu , odsunięcie jej od władzy była potrzebna ale należy podziękować mimo wszystko za to co zrobiła ,uratowała klub ,wybudowała stadion i duże dofinansowania

@SlachtaKSG: uratowała klub, i tu jest haczyk, bo przygarnęła bezdomnego a następnie go głodziła. Dla swoich korzyści, Górnik był jej kartą przetargową w wyborach. Ponadto zadłużała przy tym miasto na miliony złotych

Trudno finansować klub z miejskiej kasy i nie zadłużać przy tym miasta 🤷🏻‍♂️
A co do tego głodzenia, to dopiero się przekonamy jak chętnie prywatni inwestorzy będą topić swoje pieniądze w klubie i po ilu sezonach zaczną restrukturyzację i oszczędności, bo w kasie będzie pusto.

Michał to dobrze napisał , dług nie jest aż taki duży (dług a strata to dwie inne opcje)jak każdy myśli a co do zadłużenia zobacz przykład np Rakowa mistrz Polski z małym stadionem (tani w utrzymaniu ) pucharami gdzie podobno zarobili tak dużo €€€ a mają stratę za poprzedni rok ponad 30 milionów!!!

No chyba was powaliło. Tak zrobiła to… Ale za miejskie pieniądze. Z jakiej racji ja pytam. Czemu nie iwestować w dzieciaki uprawiające inne sporty. Tylko ładować miliony w podrzędny klub. Dlaczego następna kasa na kolejną trybunę, która się nigdy nie zwróci. Miasto, mam wrażenie,że zrobiło sobie z tego klubu pralnię publicznych pieniędzy. Ale tak było od zawsze. Od kiedy te biegające cwaniaki byli prowadzeni na kopalniach jako górnicy dołowi. Szkoda słów.

Skoro 14-krotnego mistrza Polski, obecnie 4. w tabeli we wciąż najpopularniejszej dyscyplinie w tym kraju nazywasz podrzędnym to nie wiem co trzeba zrobić żeby zyskać uznanie w Twoich oczach. Sam nie jestem fanem piłki nożnej, ale trochę obiektywizmu.

Mi sie coś zdaje ze misto nie sprzeda Gornika. Poprostu nie beda sie wpierdzielac tak jak Mańka i bedą dalej to ciągnąc

Ludzie wasz poziom poraża Pani była prezydent pokazała do końca klasę nie ujawniając podmiotu który nie miał na wadium -po niedzieli każdy na jej miejscu by tak zrobił -projekt zdjęty bo Platforma musi mieć wgląd w to co się działo w rozmowach a tam uwierzcie nie jest kolorowo jeżeli chodzi o sprawy finansowe to nie są szejkowie i nikt od czerwca bo wtedy ma formalnie wejść nowy włąsciciel nie będzie srał pieniędzmi nie ten rozmiar kapelusza -oferta powinna wisiec do końca maja ale komuś się spieszło na wiosnę zawsze najlepiej domyka się duże plany inwestycyjne poza tym tu na razie w bilansie byłą jest i będzie strata mam nadzieję zę nowa miotła zamecie wszystko na jedną kupkę i wyłoni się silny instrument finansowania klubu z akceptowalną stratą kilkudzieisięciu milionó na starcie

Bo podejrzewam, że to było te DL Inwest niby miliarderzy ha jakby to był Hansla to bankowo ktos, ratusza sygnał by farbę, żeby dowalić Poldiemu.

Sory za słownik kurw… miało być ktoś z ratusza puścił by farbę, żeby dowalić Poldiemu…

To było wiadomo ze pasi brzuchy będą przeciwni ale dobro zwycięży nareszcie się skończy oszukiwanie i kłamstwa

Oby ta wydłużająca prywatyzacja nie skończyła się tym że nie dostaniemy licencji na grę w ekstraklasie że względów finansowych i polecimy jak kiedyś ŁKS

Ponoć za sprawą Lukasa toczą się rozmowy i wstępne sondaże, aby Red Bull był głównym sponsorem Górnika Zabrze, ten sam RB, który sponsoruje Salzburg,….
Wszystko zależy od tego czy i w jakim kierunku pójdzie prywatyzacja Górnika.

I będziemy mieć RB Zabrze

Nieoniecznie….RB bedzie zainteresowany glownie akademia oraz ogrywaniem zawodnikow w Zabrzu natomiast w zamian bedziemy mieli szanse powalczyc o miejsca 1-6. Takie kluby 'satelity’ ze slabszych lig to norma i nie musi oznaczac zmiany nazwy.

Hahaha, oby nie

W Niemczech wszyscy nienawidzą RB Lipsk to samo w Austrii z RB Salzburg. Nigdy nie będę chodził na jakiś Red Ciul .

Dobrze by było RB Górnik Zabrze. Kasa. Zawodnicy z Europy Zachodniej do ogrania. Transmisje w TV zachodniej, kariery dla naszych młodzików…..

Coś to czarno widzę pożyjemy zobaczymy

Wieś i zaścianek!!! siedzą poważni kontrahenci przy stole miały być decyzje a jest tylko wstyd=Gańba!!!tym bardziej Wielki szacunek dla p.Urbana i Piłkarzy że choć na boisku pokazują klasę!!!oby się to wszystko dobrze skończyło i nie było powtórki jak z Allianz!bo pieniądze i sentymenty nie idą w parze,a pieniądze muszą się kręcić!a nie jak to w Górniku są chętni Ale Nikt nie ma biletów na tą karuzelę!… póki co statek widmo!!!

No to teraz nasza nowa pani prezydent Rupniewska ogłosi AUDYT w sprawie sprzedaży klubu i wszystko znowu przesunie się w czasie.

No to by było z dupy jak na sam koniec kadencji przepychać sprzedaż klubu. Bardzo dobrze, że nowa miotła się tym zajmie. W sumie to chyba norma. Śląsk i Korona teraz trzęsą dupami bo nowe miotły są przeciwko finansowaniu klubów z kasy miasta.

Za kilka tygodni dowiemy się że potencjalni inwestorzy wycofali się z negocjacji,bo miasto zmieniło warunki sprzedaży.Nowa caryca pieniędzy nie da.Nie będzie licencji.koniec górnika.Czarny scenariusz,ale możliwy