Prezes PZPN chce wprowadzić limity obcokrajowców spoza Unii Europejskiej

kamres  -  11 września 2013 18:09
0
989

boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek chce wprowadzić limit dotyczący napływu obcokrajowców spoza Unii Europejskiej do polskich lig.

Jak informuje portal sport.fakt.pl, Zbigniew Boniek ma pomysł, aby trenerzy zaczęli stawiać na polskich zawodników i zamierza wprowadzić limit obcokrajowców w Ekstraklasie oraz niższych ligach: – Jesteśmy w procesie konsultacji tego pomysłu. Prawo jest takie, że limit może być nałożony tylko na zawodników spoza Unii. Nie wiemy jeszcze, ilu obcokrajowców będzie grało w Ekstraklasie. W niższych ligach wprowadzenie tego przepisu będzie łatwiejsze – powiedział Boniek.

Według Prezesa, ważne jest dbanie o naszych rodzimych zawodników, aby grali oni jak najwięcej. Reforma ma zostać wprowadzona w sezonie 2014/2015 lub rok później. Najwięcej, 7 obcokrajowców spoza Unii Europejskiej zatrudnia poznański Lech. Gorzej jest w niższych ligach. LZS Piotrówka ma w kadrze aż 11 piłkarzy z Afryki i Ameryki Południowej.

W kadrze Górnika tylko dwóch graczy jest spoza Unii Europejskiej. Są to Oleksandr Szeweluchin (Ukraina) oraz Prejuce Nakoulma (Burkina Faso).

źródło: Roosevelta81.pl/sport.fakt.pl
foto: Kuba Atys/Agencja Gazeta

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments