Prezes PZPN: Adam Nawałka jest poważnym kandydatem na selekcjonera

kamres  -  1 lipca 2013 08:22
0
1205

nawalka
Podczas pierwszej w tym sezonie konferencji prasowej, trener Adam Nawałka przyznał, że jest blisko podpisania nowej umowy z Górnikiem Zabrze. Kontrakt jednak nie został jeszcze parafowany. Dlaczego?

Według “Przeglądu Sportowego” chodzi o wpisanie do kontraktu klauzuli umożliwiającej trenerowi objęcie reprezentacji Polski. W razie ewentualnej zmiany na fotelu selekcjonera, to właśnie Adam Nawałka miałby być poważnym kandydatem do objęcia tej funkcji, co potwierdza prezes PZPN-u Zbigniew Boniek. Umowa Waldemara Fornalika upływa z końcem tego roku i jeśli Górnik zgodzi się na żądania trenera dotyczących wpisania klauzuli, zabrzański klub być może będzie zmuszony szukać nowego szkoleniowca.

– Sprawa wygląda jednak tak, że jak nie pojedziemy do Brazylii, to wtedy może dojść do zmiany trenera. A jeślibyśmy się na to zdecydowali i wybralibyśmy opcję polską, to Adam jest jednym z czterech poważnych kandydatów na to stanowisko. Był na mistrzostwach świata, zna wielkich piłkarzy, więc wpisanie takiej klauzuli to dobry pomysł z jego strony – uważa Boniek.

źródło: Roosevelta81.pl/Przegląd Sportowy
foto: Kamil Dołęga/ Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments