Prezes Górnika: Mamy zespół z potencjałem, potwierdzają to sami zawodnicy

Milo  -  25 lutego 2016 14:03
0
1369

palus_gornik_legia_1516

Nie ma mowy o żadnym ultimatum wobec trenera, a podejmując jakiekolwiek decyzje w przyszłości zawszę będziemy brali pod uwagę całokształt pracy, a nie tylko ostatni mecz – mówi na łamach „Dziennika Zachodniego” Marek Pałus, prezes Górnika.

Drużyna Górnika Zabrze zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Wszyscy zastanawiają się czy Górnik ma pomysł jak wybrnąć z tej trudnej sytuacji? – Jeśli ktoś oczekuje nerwowych reakcji po dwóch meczach, to znaczy, że nigdy profesjonalnie nie zajmował się sportem. Sport, to taka dziedzina życia, w której obok zwycięstw i radości przychodzą też słabsze momenty, które trzeba przyjąć. Jeżeli ktoś nie potrafi żyć z porażką i wyciągać z niej wniosków, nie powinien zajmować się sportem 

Jaka przyszłość czeka Leszka Ojrzyńskiego w Górniku? – Ta najbliższa, to jak najlepsze przygotowanie zespołu do meczu ze Śląskiem i kolejnych, rozgrywanych co trzy dni. Nie można oceniać drużyny, czy też trenera wyłącznie przez pryzmat dwóch meczów. Kiedy spojrzymy na tabelę od objęcia zespołu przez Ojrzyńskiego – wtedy mieliśmy 0 punktów – Górnik zajmuje 12. miejsce z 3 punktami straty do ósmego. Pamiętajmy jak udany był grudzień. Wygraliśmy wysoko z liderem Piastem Gliwice, zwyciężyliśmy także w wyjazdowych meczach w Białymstoku i Lubinie. Ale tu też nie było jakiegoś hurraoptymizmu, bo mamy poczucie realiów i miejsca zajmowanego w tabeli. Podkreślam, że sytuację w drużynie analizujemy na bieżąco. Wynikiem takich analiz było wzmocnienie zespołu kilkoma transferami, i to już na początku okienka, by trener dysponował całym składem od początku okresu przygotowawczego. Mamy zespół z potencjałem, potwierdzają to sami zawodnicy. Mimo ostatnich porażek nie chcemy jednak podejmować żadnych pochopnych decyzji. Chcę także jasno zaznaczyć, że nie ma mowy o żadnym ultimatum wobec trenera, a podejmując jakiekolwiek decyzje w przyszłości zawszę będziemy brali pod uwagę całokształt pracy, a nie tylko ostatni mecz.

Cała rozmowa z Markiem Pałusem w „Dzienniku Zachodnim

Źródło: Dziennik Zachodni
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments