Prejuce Nakoulma odchodzi z Górnika. Zagra w Tereku Grozny

Spark  -  2 lipca 2013 10:44
0
940

nakoulma2
Napastnik Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma w nowym sezonie zagra w Tereku Grozny – informuje internetowy serwis gwizdek24.se.pl. To jest bardzo dobra wiadomość dla klubu, który tym transferem podreperuje swój budżet.

Górnik otrzyma za napastnika reprezentacji Burkina Faso 1 milion 250 tys. euro. Wczoraj „Prezes” przeszedł testy medyczne w Rzymie. Dziś w Monachium podpisze kontrakt, po czym dołączy do drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w okolicach Salzburga.

To jest doskonała informacja dla naszego klubu. Zawodnikowi za rok bowiem kończył się kontrakt i mógłby odejść za  darmo. Trzeba pamiętać, że sprowadzono go na Roosevelta głównie po to, aby na nim zarobić. Nikt jednak nie spodziewał się, że „Prezes” zostanie w ekipie „Trójkolorowych” przez tak długi okres. Reprezentant Burkina Faso został najpierw wypożyczony z Łęcznej, a następnie wykupiony za około milion złotych. Teraz Górnik otrzyma za niego niecałe 5,5 miliona złotych. Warto też pamiętać, że Nakoulma był jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w Zabrzu.

Kiedy został kupiony przez nasz klub, zanosiło się, że od razu trafi właśnie do Tereka. Wtedy jednak piłkarz nie chciał myśleć o przenosinach na wschód. Temat wrócił tego lata. Zawodnik chciał zmienić otoczenie, Górnik bardzo chciał go sprzedać i w przyszłym sezonie na boiskach ekstraklasy Burkińczyka oglądać już nie będziemy.

źródło: Roosevelta81.pl/gwizdek24.se.pl.
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments