Prejuce Nakoulma może zagrać przeciwko Cracovii!

Spark  -  28 października 2013 15:31
0
948

nakoulma_gornik_zawisza_1314
Komisja Ligi postanowiła uwzględnić protest Górnika Zabrze przeciwko czerwonej kartce pokazanej zawodnikowi tego klubu, Prejuce’owi Nakoulmie w meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze.

Komisja Ligi wykorzystała dziś procedurę przygotowaną w przypadku kolejek ligowych, które dzieli bardzo mały dystans. Procedura ta jest wykorzystywana także wtedy, kiedy wymagany jest przyspieszony tryb podjęcia decyzji – głównie ze względu na bliski termin meczu, którego dotyczy sprawa.

W poniedziałek o godzinie 11.00 do Komisji Ligi wpłynął protest Górnika Zabrze przeciwko czerwonej kartce, który spełnił wszystkie wymogi formalne. Zgodnie z regulaminem rozgrywek klubowi przysługiwało prawo złożenia protestu do godz. 12.00 w poniedziałek. Warunkiem koniecznym rozpatrywania protestów wobec kartek pokazanych w meczach T-Mobile Ekstraklasy jest także wpłata kaucji – ta jest zwracana w przypadku uwzględnienia protestu. Komisja Ligi standardowo zwróciła się o opinię na temat kwestionowanej czerwonej kartki do Kolegium Sędziów PZPN.

O godzinie 14.00 Komisja Ligi podjęła decyzję o uwzględnieniu protestu, co tym samym umożliwia zawodnikowi występ w dzisiejszym meczu Górnik Zabrze – Cracovia.  Decyzja oznacza, że czerwona kartka pokazana przez sędziego Pawła Pskita nie będzie wliczana do rejestru napomnień.

źródło: Ekstraklasa SA

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments