Praca właściwą drogą

Kibic  -  28 czerwca 2019 20:50
0
4646

Urodzony 13 marca 2000 w Jastrzębiu Zdroju Daniel Ściślak, bo o nim mowa, dotychczas miał okazję grać w zespołach Centralnej Ligi Juniorów oraz trzecioligowych rezerw Górnika. Najczęściej występował na pozycji środkowego pomocnika. W ubiegłym sezonie w drużynie młodzieżowej rozegrał 22 mecze, zdobywając w nich 6 bramek. Sześciokrotnie pojawił się na boisku w spotkaniach zabrzańskiej „dwójki”. Zanotował jedną asystę w meczu przeciwko Agroplonowi Głuszyna, zastępując wówczas w już w 18 min kontuzjowanego Wojciecha Hajdę. Tak, opisywaliśmy jego wejście:

„Na boisku pojawił się Daniel Ściślak i jak to często w piłce bywa pech jednego, jest szczęściem drugiego. Daniel był aktywny od samego początku swojego pobytu na murawie i to on asystował przy golu na 1:0. Dokładne dośrodkowanie Ścisłego skutecznie wykończył głową Krzysztof Kubica. Za moment Ściślak mógł zapisać się w protokole sędziego po raz drugi, kiedy wypuścił w bój Krzysztofa Kiklaisza. Kiki, będąc na 15 m uderzył płasko po ziemi, jednak minimalnie obok słupka. Zabrzanie do końca pierwszej połowy, raz po raz niepokoili defensywę gości. Groźni także byli po stałych fragmentach gry, które dobrze egzekwował właśnie Ścisły.” 

Krzysztof Kubica zdobywa gola, piłkę dogrywał w tej sytuacji Daniel Ściślak.

Od początku letnich przygotowań (do Wodzisławia dojechał w trakcie zgrupowania) Górnika Zabrze Daniel trenuje z zespołem. Zagrał także w obu meczach kontrolnych. Przeciwko GKS-owi Katowice pojawił się na boisku, wraz z grupą bardziej doświadczonych zawodników, na ostatnie dwa kwadranse. Pokazał się wówczas z niezłej strony kibicom, a zwłaszcza Marcinowi Broszowi, który tak skomentował jego występ: Daniel dał bardzo dobrą zmianę. Zapracował przez ostatnie miesiące w CLJ-ce oraz w drużynie rezerw, by tu się znaleźć. To pokazuje tylko, że tędy jest droga do pierwszego zespołu.

W kolejnym sparingu przeciwko MFK Karvina, 19-latek zagrał w drugiej połowie. Ściślak był blisko zaliczenia asysty, kiedy znakomitym długim, precyzyjnym podaniem obsłużył Juana Bauzę. Argentyńczyka zdążyli jednak uprzedzić obrońcy. 

Daniel Ściślak podpisał właśnie nowy, dwuletni kontrakt z Górnikiem Zabrze. W niedzielę podopieczni Marcina Brosza wyruszą do Poznania na drugi obóz przygotowawczy i być może Ścisły wsiądzie wraz z zespołem do autokaru.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments