PP: Górnik – Legia 3:2. Powstali jak feniks z popiołów i wyrzucili obrońcę Pucharu!!

Milo  -  10 sierpnia 2016 23:15
0
1991

kopacz_Korona_Gornik_1516

Górnik wyrzucił obrońcę Pucharu i aktualnego mistrza Polski z rozgrywek Pucharu Polski. Dwa gole strzelił niezawodny Kopacz, a jedno trafienie dorzucił Kurzawa.

Trener Brosz na pucharowy mecz wystawił nieco inny skład niż ten, który oglądamy w I lidze. Szansę debiutu dostał Ambrosiewicz, a na ławce usiadł nowy nabytek – Angulo.

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli „Legioniści”. Szczególny groźny był na lewej stronie Langil, który nękał defensywę zabrzan licznymi rajdami. Dobrze prezentował się Kopacz, kasując ataki rywali. Tradycyjne spore problemy mieliśmy w ofensywie, a prawie każda akcja kończyła się niecelnym podaniem. Nadzieje „Górników” na korzystny wynik zostały zweryfikowane w przeciągu trzech minut.

Najpierw Hamalainen po dośrodkowaniu Aleksandrowa umieścił piłkę w bramce, po strzale piłki głową. Po niespełna trzech minutach w nasze pole karne wbiegł Nikolić i minął niczym tyczki na treningu naszych defensorów, a następnie oddał strzał z lewej strony tuż obok Kasprzika. Ten moment był przełomowy, bo wtedy „Trójkolorowi” rzucili wszystko na jedną szalę i mocniej zaatakowali. Opłaciło się to już po chwili, gdy w polu karnym wychodzącego Plizgę faulował Dąbrowski. Do piłki podszedł Gergel i fatalnym strzałem zaprzepaścił szansę na gola kontaktowego.

Wydawało się, że Legia spokojnie będzie kontrolowała losy meczu. Nic z tych rzeczy! Najpierw kontaktowego gola strzelił Kopacz, a następnie wyrównał Kurzawa znakomitym strzałem. W zabrzan wstąpiły nowe siły. Mało tego, to „Trójkolorowi” byli bliżsi strzelenia zwycięskiego gola. Minuty mijały, a na tablicy wyników wciąż widniał remis. Sędzia po znakomitej drugiej połowie zaprosił wszystkich na dogrywkę.

Zwycięskiego gola w dogrywce strzelił Bartosz Kopacz po uderzeniu piłki głową. Górnicy zagrali najlepszy mecz od lat!

Zapis naszej relacji minuta po minucie: TUTAJ

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 3:2 (0:2)
0:1 – Hamalainen, 37′
0:2 – Nikolić, 39′
1:2 – Kopacz, 54′
2:2 – Kurzawa, 61′
3:2 – Kopacz, 105′

Górnik: Kasprzik – Matuszek, Kopacz, Danch, Kurzawa – Ambrosiewicz (50′ Grendel), Nowak (80′ Angulo), Przybylski, Gergel – Cerimagić (104′ Skrzypczak) – Plizga
Trener: Marcin Brosz

Legia: Cierzniak – Brzyski, Rzeźniczak, Dąbrowski, Lewczuk – Odjidja-Ofoe (91′ Moulin), Jodłowiec, Hamalainen (70′ Prijović), Langil (58′ Kucharczyk) – Aleksandrow – Nikolić