Pożegnanie z Zabrzem? Wiem o co jest pytanie, ale bez odpowiedzi

Kaszpir  -  15 maja 2022 19:09
1
13118

Poznaliśmy komentarze obu trenerów po meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Górnikiem Zabrze i Górnikiem Łęczna.

Jan Urban (trener Górnika Zabrze): – Dwie różne połowy. Tego, czego nam zabrakło  do przerwy, pokazaliśmy w drugiej części. Już nie chodziło o zagrania, akcje kombinacyjne, ale w pierwszej połowie wszystko było robione zbyt wolno, na małej intensywności. Chcieliśmy czasami wjechać z piłką do bramki, zamiast starać się skończyć akcję zdecydowanie wcześniej. Górnik Łęczna wykorzystał błąd, kiedy poślizgnął się Manny. Kolejna bramka z kontry. Wydawało się, że może być przykro, ponieważ myślałem o tym, żeby się fajnie pożegnać z kibicami dobrym meczem w Zabrzu, zwycięstwem. W końcu się  udało. Z tego się cieszymy, no bo znowu mecz z udziałem Górnika i mamy mnóstwo emocji. Nie pamiętam już, kiedy Górnik grał i tych emocji nie było. Jest to fajne, ale znów za dużo straconych bramek. Wiemy, że nad tym musimy mocno pracować. Widowiskowo to wygląda kiedy się odrabia straty w przeciwnym wypadku zbyt łatwo traci się punkty.

Jan Urban został jeszcze zapytany o:

Rozmowę z piłkarzami w przerwie

Za długo jestem w piłce, by nie wiedzieć, że kiedy zawodnik nie przygotuje się mentalnie, a wiedzieliśmy, że praktycznie przyjeżdża spadkowicz, to każdy cię może ograć. Na chodzonego dzisiaj nikogo nie pokonasz i o tym rozmawialiśmy w przerwie. W pierwszej połowie zabrakło charakteru do piłki, a nie to, że ktoś ustawiony tak, że przesuwamy albo mamy z czymś innym problemy. Zrobiliśmy też zmiany, by jak to się nieraz ładnie mówi, wstrząsnąć zespołem.

Bilans zdrowotny 

Darek Pawłowski naciągnął mięsień dwugłowy. Nie rozmawiałem jeszcze z fizjoterapeutą, ale raczej nic groźnego się nie wydarzyło.

O pożegnanie z Zabrzem

Graliśmy dzisiaj ostatni mecz przed zabrzańską publicznością. Sezon jeszcze się nie skończył. Mamy spotkanie we Wrocławiu i na pewno będziemy chcieli zakończyć rozgrywki jak na najwyższym miejscu. Wiem o co jest pytanie, ale bez odpowiedzi.

Marcin Prasoł (trener Górnika Łęczna): – Długimi fragmentami konsekwentnie realizowaliśmy plan. Mieliśmy prowadzenie, bramki. W końcówce za łatwo tracimy gole, to jest nie do zaakceptowania. Gratulacje dla Górnika. Lekcję, którą musimy wyciągnąć z tego meczu, to jest ta determinacja. Dążenie do ostatniej minuty do zmiany wyniku, wiara w zwycięstwo. Tak musimy to traktować.

Poniżej zapis wideo całej konferencji

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Youtube Górnik Zabrze

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Zostań z Nami Jasiu!Będzie dobrze,czas teraz,żeby zbudować mocny zespół.Pcheco,dbze,żeby zostawić,facet ma przegladgry że szbosc i technikę,Higinio też dziś błysnął,lecz to zależy od układów.Wisnie może uda się zatrzymać na kolejny sezon, Poldi mam nadzieję,zostanie.MMS obiecała,że 4 trybuna będzie dokończona.Czuje,że będzie dobrzePowodzenia!!Tu jest u siebie,w domu!!