Powtórzyć wynik z jesieni!

Kris  -  20 kwietnia 2021 13:18
0
1294

Terminarz rozgrywek Ekstraklasy jest niezwykle napięty. Już dzisiaj czeka nas kolejna potyczka Trójkolorowych. Górnik udał się na daleki wyjazd do Szczecina. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 18:00.

Rywalem zabrzan będzie miejscowa Pogoń. Portowcy obecnie zajmują drugą lokatę w tabeli i nadal mają realne szanse, aby sięgnąć po Mistrzostwo Polski. Różnica punktowa między szczecinianami, a warszawską Legią to sześć „oczek”. Tym samym póki piłka w grze wszystko jest jeszcze możliwe. W ostatnich pięciu kolejkach Portowcy aż cztery razy wygrywali: z Jagiellonią (0:1), z Lechią (1:0), z Wisłą Płock (2:0) oraz z Podbeskidziem (2:0). Natomiast, tylko raz ponieśli porażkę i było to z Legią Warszawa (4:2). Z pewnością, Pogoń jest obecnie w gazie i będą chcieli kontynuować dobrą passę. Najlepszym strzelcem w zespole z Szczecina jest Michał Kucharczyk. Na swoim koncie do tej pory uzbierał sześć trafień oraz trzy asysty.

Mimo że rywal Trójkolorowych nie jest łatwy, to zabrzanie są w stanie urwać punkty na trudnym terenie. 27 listopada 2020 roku, czyli w rundzie jesiennej, Górnik wygrał w Zabrzu 2:1. Początek nie był obiecujący, gdyż już w 16. minucie to goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Żurawskiego. Następnie, czerwona kartka dla Matynii, a także bramka Jimeneza i Nowaka sprawiły, że Górnicy mogli cieszyć się z kompletu punktów. Ostatni mecz z Śląskiem był obiecujący. Gra wyglądała solidnie i napawa nadzieją. Teraz chcielibyśmy zobaczyć tego potwierdzenie.

Pogoń jest obecnie w dobrej dyspozycji, lecz jeśli wygrywać to właśnie z najlepszymi. Górnik zaznał już w tym sezonie smaku zwycięstwa z Portowcami. Liczymy na powtórzenie wyniku z jesieni i walkę o, jak najwyższą lokatę w tabeli!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments