Powstanie Klub Kibica Niepełnosprawnego Górnika Zabrze

Milo  -  10 grudnia 2014 18:46
0
1168

kibice1_Górnik_Legia1415

Na stadionie Górnika pojawili się kibice niepełnosprawni zabrzańskiego klubu. W trakcie spotkania zorganizowanego przez CAFE (organizacja europejska zajmująca się dostępem do futbolu osób niepełnosprawnych) i Górnika zapadła decyzja o tworzeniu Stowarzyszenia i Klubu Kibica Niepełnosprawnego Górnika Zabrze.

Niepełnosprawni kibice spotkali się najpierw na stadionie, gdzie mieli okazję wysłuchać informacji o budowie nowego stadionu Górnika, jak również związanych z tym udogodnień. Na pytania i wątpliwości odpowiadał Piotr Podgórski, dyrektor projektu spółki Stadion w Zabrzu, sp. z o.o. – Niepełnosprawni kibice nie będą izolowani w osobnych sektorach, dla nich przygotowane będą specjalne miejsca na całym stadionie. Mam nadzieję, że będziecie z nich zadowoleni – mówił Piotr Podgórski.

Weronika Paszewska, koordynatorka Projektu CAFE w Polsce, opowiedziała kibicom niepełnosprawnym Górnika o KKN Śląska Wrocław, który jest wzorcowy, jeśli chodzi o sposób działania. Podobny ma powstać przy zabrzańskim klubie. Fani zabrzan na wózkach mogli też obejrzeć film prezentujący dokonania KKN Śląsk Wrocław. – Mam nadzieję, że będziemy się teraz częściej spotykać – zaznaczyła Weronika Paszewska.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments