Powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika!

Milo  -  18 stycznia 2015 13:38
0
1084

Kibice_Górnik_Wisła1415

W sobotę odbyło się spotkanie założycielskie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Górnika. Zainteresowanie KKN-em jest bardzo duże, sympatycy 14-krotnego mistrza Polski na wózkach, jak również pozostali z orzeczoną niepełnosprawnością zamierzają działać aktywnie, by wspierać swój ukochany klub. Mimo sporej odległości przyjechali m.in. kibice z Libiąża.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Tomasz Milewski (dyrektor ds. bezpieczeństwa Górnika), Bartłomiej Perek (szef klubowego marketingu), Marek Krupa (prezes zarządu Stowarzyszenia Socios Górnik). CAFE, czyli organizację współpracującą z PZPN, a ułatwiającą dostęp kibicom niepełnosprawnym do ligowej piłki reprezentowała Weronika Paszewska.

Jeśli chodzi o dostępność obiektu to warunki w rundzie wiosennej się nie zmienią. Mamy około 10 miejsc dla kibiców niepełnosprawnych na wózkach – przypominał dyrektor Milewski.

Szef klubowego marketingu obiecał z kolei pomoc w zorganizowaniu spotkań w miejscach dostępnych dla osób niepełnosprawnych (np. w zabrzańskim Multikinie, restauracjach współpracujących z klubem), jak również imprez z udziałem piłkarzy Górnika.
Wcześniej bardzo dokładnie analizowałem działalność KKN Śląska Wrocław, który jest wzorcowy dla polskiej piłki. Tych pomysłów współpracy i planów dla naszego KKN może być dużo. Teraz musimy to skonkretyzować. Tak by członkowie KKN mogli się spotykać prywatnie, jeździć na mecze wyjazdowe – zaznaczył Bartłomiej Perek.

Z kolei prezes Stowarzyszenia Soscios Górnik mówił m.in. o tym, jakie formalności należy spełnić, by zarejestrować stowarzyszenie i starać się o dotacje. – Z naszej strony jest na pewno deklaracja pomocy. Tę samą drogę przeszliśmy, jeśli chodzi o formalności, rejestrację Stowarzyszenia Socios – mówił jego prezes, Marek Krupa..

Pierwsze samodzielne spotkanie zabrzańskiego KKN odbędzie się w dniu wyjazdowego meczu Górnika w Łęcznej. Niepełnosprawni fani zamierzają razem obejrzeć to spotkanie na ekranach telewizora.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments