Porcja wieści z Roosevelta

Kibic  -  20 sierpnia 2021 20:40
0
6488

W trwającej kolejce PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze pauzuje z powodu przełożonego meczu z Rakowem. Częstochowianie rywalizują w kwalifikacjach europejskich pucharów, stąd decyzja o zmianie terminu meczu, który pierwotnie miał się odbyć w niedzielę.

Bez gry kontrolnej

Piłkarze Górnika nie rozegrają w tym czasie żadnego sparingu. Problemem było znalezienie odpowiedniego rywala, ponieważ wszystkie ligi grają, a sztab szkoleniowy nie chciał robić nic na siłę. Najprawdopodobniej odbędzie się gra wewnętrzna.

Poldi się kuruje

W zajęciach od kilku dni nie uczestniczy Łukasz Podolski. Poldiego nie było wcześniej w Białymstoku. Górnik bez swojej gwiazdy poradził sobie jednak z Jagiellonią, a o absencji Łukasza mówił podczas pomeczowej konferencji Jan Urban. – Bez Łukasza Podolskiego zagraliśmy dobre spotkanie, ale my na pewno chcielibyśmy, żeby był. Takie były plany, że przyjedzie z nami (…). W całej tej sytuacji przełożone spotkanie z Rakowem ma ten plus, o którym wspominał trener Górnika – W każdym bądź razie, dobre w tym wszystkim jest to, że nie gramy następnej kolejki. Łukasz będzie miał więcej czasu, na to, by dojść do zdrowia. 

Na dzień dzisiejszy występ Podolskiego przeciwko Piastowi wciąż stoi pod znakiem zapytania. Piłkarz, udał się w międzyczasie do Niemiec na zabieg, o czym poinformował na swoich SM.

Życzymy Poldiemu jak najszybszego powrotu do pełni dyspozycji. Fakt, że w Białymstoku Górnik poradził sobie bardzo dobrze bez niego, aczkolwiek wiadomo, że Łukasz jest – jak mawiał klasyk – wartością dodaną zespołu.

Greckie pytania

Próżno szukać w kadrze meczowej pierwszego zespołu Stefanosa Evangelou. Greckiego defensora nie widzimy również w zespole III-ligowych rezerw. Piłkarz nie boryka się z żadnym urazem, wygląda więc na to, że może opuścić wkrótce Zabrze. W odwrotnym kierunku miał podążać rodak Stefanosa. W Górniku był (jest?) temat prawego obrońcy z Grecji. Jako że do końca okienka pozostało niewiele czasu, a temat ewentualnych transferów jest dynamiczny (czyt. zmienny), być może ktoś wkrótce dołączy do drużyny.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments