Porażka w sparingu z Ukraińcami

Spark  -  13 lutego 2013 19:09
0
1290

Górnik Zabrze_Illicziweć MariupolGórnik Zabrze uległ w spotkaniu towarzyskim ukraińskiej drużynie Illicziweć Mariupol 0:1.

Był to przedostatni sparing zabrzan podczas zgrupowania w Turcji i po raz kolejny piłkarzom Górnika nie udało się zdobyć gola. Trener Adam Nawałka jednak sprawdza różne warianty i różnych zawodników, a wyjściowy skład był raczej daleki od tego, który powinien wybiec na murawę w pierwszym wiosennym spotkaniu z Piastem Gliwice. Jedyny gol dla dziewiątej drużyny ligi ukraińskiej padł w drugiej połowie.  W czwartek Górnik rozegra ostatni test mecz, a jego rywalem będzie Slovan Bratysława, czyli lider słowackiej ekstraklasy.

Górnik Zabrze – Illicziweć Mariupol 0:1 (0:0)
0:1 – Mandziuk 58′

Górnik: Witkowski – Słodowy (79′ Bemben), Kopacz (79′ Danch), Łukasiewicz (79′ Szeweluchin), Płonka (79′ Wodecki) – Bonin (79′ Olkowski), Margol (76′ G. Nowak; 79′ Przybylski), Iwan (79′ Kwiek), Barbus (64′ Król; 79′ Mączyński) – K. Nowak (79′ Mosznikow) – Zahorski.

Illicziweć: (I połowa) Chudżamow – Jaworskyj, Dżgerenaia, Butko, Ciupa, Pukanycz, Jaroszenko, Kisil, Targamadze, Okraszwili, Fomin; (II połowa) Halczuk – Putiwcew, Ordeć, Polanskyj, Suchockyj, Krawczenko, Wiceneć, Mandziuk, Szewczuk, Fedotow, Budkiwskyj.

źródło: własne/gornikzabrze.pl