Porażka rezerw w sparingu z Rozwojem

Kaszpir  -  17 lutego 2018 15:15
0
2706

Drugi zespół Górnika przegrał spotkanie kontrolne z Rozwojem Katowice. Honorowe trafienie dla zabrzan uzyskał Bartłomiej Olszewski.

W wyjściowym składzie zobaczyliśmy powracającego do pełnej dyspozycji Dariusza Pawłowskiego, który wspólnie z Sandi Arconem tworzył linię ataku. 

Spotkanie z II-ligowym Rozwojem Katowice miało dwa oblicza, w pierwszej części to piłkarze Górnika nadawali ton wydarzeniom na murawie, po zmianie stron role się odwróciły.

Zabrzanie rozpoczęli lepiej to spotkanie, byli aktywniejsi, dobrze realizowali założenia taktyczne. Ich gra została uwieńczona bramką zdobytą przez Bartłomieja Olszewskiego. Podopieczni Wojciecha Gumoli mogli zdobyć kolejne bramki w tej części spotkania, lecz zawodziła skuteczność. W drugiej połowie trener zabrzan dokonywał kolejnych zmian, a także próbował pewnych elementów taktycznych, co miało swoje przełożenie na obraz gry. Chociaż na początku tej odsłony “Trójkolorowi” powinni podwyższyć rezultat, jednak szczęścia zabrakło Danielowi Liszce. Z czasem inicjatywę przejął zespół Rozwoju, teraz to goście narzucili swój styl i lepiej operowali piłką. W poczynania naszego zespołu wkradła się nerwowość, która z kolei przekładała się na ilość popełnianych błędów. Swoją przewagę, goście udokumentowali zdobyciem dwóch goli, na które zabrzanie nie potrafili już odpowiedzieć. Ostatecznie Górnik poniósł pierwszą porażkę w dotychczasowych meczach kontrolnych.

Pojedynek z Rozwojem był już szóstym test-meczem rezerw, ale pierwszym kiedy przeciwnik okazał się lepszy. W kolejnej grze kontrolnej zabrzanie zmierzą się z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Spotkanie zaplanowano na sobotę 24 lutego na stadionie Walki, początek o godz. 11:00.

Górnik II Zabrze – Rozwój Katowice 1:2 (1:0)

1:0 – Olszewski
1:1 – Żak
1:2 – Paszek

Górnik II: Bielica – Michalski, Szeweluchin, Surowiec, Karwot – Ściślak, Hajda, Kubica, Olszewski – Arcon, Pawłowski
Ponadto grali: Buszka – Kulanek, Liszka, Przybylski, Kopia, zaw. testowany 
Trener: Wojciech Gumola

Przypomnijmy, dotychczasowe wyniki gier sparingowych Górnika II:
1. Górnik II – RKS Grodziec 3:0 (Ściślak, Kubica, Cybulski)
2. Spójnia Landek – Górnik II 1:3 (Ledecky, Kubica, Kulanek)
3. ROW Rybnik – Górnik II 1:2 (Ledecky 2)
4. LKS Czaniec – Górnik II 1:3 (Arcon, Zawada, Olszewski)
5. MFK U21 Karvina – Górnik II 1:4 (Olszewski, Arcon, Liszka, Smuga)
6. Górnik II – Rozwój Katowice 1:2 (Olszewski)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments