Porażka rezerw Górnika na zakończenie

Kaszpir  -  8 czerwca 2019 19:09
0
3990

W ostatnim spotkaniu sezonu drugi zespół Górnika przegrał z Ruchem Zdzieszowice 0:2. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Paweł Kubiak oraz Marcin Niemczyk.

Wynik spotkania rozstrzygnięty został w pierwszej połowie. Prowadzenie goście uzyskali z rzutu karnego, którego skutecznie egzekwował Niemczyk. Kilka minut później drugie trafienie dołożył Kubiak. Po tej porażce „Zdzichy” zrównały się z Górnikiem punktowo w tabeli (po 52 pkt.), ale dzięki wyższemu zwycięstwu w pierwszym meczu (3:0 po trzech golach R. Wolsztyńskiego; przyp. red.) podopieczni Piotra Gierczaka obronili szóstą pozycję w tabeli.

Koniec ligi nie oznacza jednak urlopów, już w środę zabrzanie zagrają jeszcze jedno spotkanie. W finale Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN, nasza „dwójka” zmierzy się w Bielsku-Białej z tamtejszym Rekordem.

Górnik II Zabrze – Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:2)

0:1 – Niemczyk, 25′ (k)
0:2 – Kubiak, 35′

Górnik II: Sekuła – Surowiec, Fic, Belica (46′ Zawada), Kulanek, Wojdanowski (79′ Frankiewicz), Kamiński, Cybulski, Gałązkiewicz (75′ Flak), Lukoszek (62′ Kiklaisz)
Rezerwa: Szymański – Miłek, Zawada, Urbański, Frankiewicz, Flak
Trener: Piotr Gierczak

Ruch: Sochacki – Grądowski, Nowak, Kostrzycki, Czajkowski, Sotor, Dębski (85′ Grabas), Kubiak, Nowosielski (68′ Kiliński), Niemczak (78′ Damrat), Zapotoczny (76′ Jędrzejczyk)
Rezerwa: Fesser – Kiliński, Polak, Grabas, Jędrzejczyk, Damrat, Kozłowski