Porażka Górnika w meczu kontrolnym

W.  -  30 lipca 2019 14:09
0
6499

Cracovia pokonała Górnika Zabrze 3:1 w towarzyskim spotkaniu, które rozegrane zostało dzisiaj o godzinie 11:00 na stadionie imienia Józefa Piłsudskiego w Krakowie. W pojedynku dwóch zaprzyjaźnionych trenerów ponownie górą okazał się zespół prowadzony przez Michała Probierza, na którego pokonanie zabrzanie czekają od 24 listopada 2014 roku. Wówczas po dwóch golach Mateusza Zachary Górnik wygrał 1:2 ostatni ligowy pojedynek z biało-czerwonymi.

W ubiegłym sezonie zespoły zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Pierwszy mecz rozegrany w ramach 12. kolejki Lotto Ekstraklasy zakończył się zwycięstwem Cracovii 2:0. Także w rundzie wiosennej, na stadionie przy Roosevelta drużyną skuteczniejszą okazały się Pasy, wywożąc z Zabrza korzystny rezultat (0:1) oraz komplet punktów. Na finiszu zeszłorocznych rozgrywek drużyna prowadzona przez byłego zawodnika Górnika Zabrze uplasowała się na czwartym miejscu w tabeli, gwarantującym prawo do występów w europejskich pucharach, z których krakowianie odpadli jednak już na etapie pierwszego dwumeczu.

Rezultat dzisiejszego, towarzyskiego spotkania otworzył w 53. minucie spotkania Filip Piszczek, strzelcem drugiej bramki był pozyskany przez Cracovię w letnim okienku transferowym hiszpański napastnik Rubio, który w 65 minucie popisał się pięknym i celnym strzałem w światło bramki strzeżonej przez Kudłę. Górnik odpowiedział jedenaście minut później, kiedy to rzut karny zamienił na bramkę Piotr Krawczyk. Choć zabrzanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do wyrównania, ostatecznie o zwycięstwie gospodarzy zadecydował w ostatniej minucie pojedynku Michał Rakoczy, ustalając wynik na 3:1.

Cracovia 3-1 Górnik Zabrze
Piszczek 53′, Rubio 65′, Rakoczy 89′ – Piotr Krawczyk 76′ (k)

Cracovia: Hrosso – Ferraresso, Dytiatjew, Datković, Pestka (73′ Strózik) – Wdowiak (71′ Rakoczy), Dimun (75′ Ziemnik), Dąbrowski, Pituła (46′ Pik), Rubio (82′ Ożóg) – Piszczek.

Górnik: Kudła – Pawłowski (82′ Jaksik), Paluszek (60′ Surowiec), Koj, Gryszkiewicz (56′  Eizenchart) – Rostkowski (21′ Kamiński), Kopacz, Kubica (54′ Banaczek), Ambrosiewicz, Baidoo (46′ Baranowicz) – Krawczyk.