Porażka „GieKSy” w szalonym meczu. Remis Wisłoki na inaugurację

Milo  -  10 sierpnia 2014 14:36
0
1261

GKS_Katowice

GKS Katowice przegrał w meczu wyjazdowym z Miedzią Legnica 2:4. Na listę strzelców dla katowiczan wpisali się Pitry i Goncerz. Wisłoka Dębica zremisowała z Orlętami Radzyń 1:1. Gola dla Wisłoki strzelił Tomasz Barycza.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Ferugi, który lekkim strzałem pokonał Bucka. Po 6 minutach spotkania katowiczanie przegrywali już 0:2. Szczepaniak wykorzystał swoją sytuację i podwyższył wynik spotkania. Na początku drugiej połowy „GieKSiarze” wzięli się za odrabianie strat. Pitry wykończył ładną akcję strzałem po ziemi. Po minucie spotkania mieliśmy już wyrównanie. Goncerz wykorzystał rzut karny, a z boiska wyleciał zawodnik gospodarzy Zgarda. Wydawało się, że to GKS jest bliższy wygrania. Goście nie chcieli być dłużni i po chwili wyleciał Pielorz za faul taktyczny. Obie drużyny grały, więc o jednego piłkarza mniej. Jak się okazało lepiej w takiej sytuacji odnaleźli się zawodnicy Miedzi. Lenkiewicz wykorzystał podanie Łobodzińskiego i to zawodnicy z Legnicy wyszli na prowadzenie. Po 4 minutach z boiska wyleciał drugi zawodnik GKS-u Katowice Jurkowski. Sędzia w kontrowersyjnych okolicznościach wskazał na „wapno”. Podyktowany rzut karny okazał się niesłuszny, bo faul miał miejsce przed polem karnym. Garuch podszedł do piłki i wykorzystał jedenastkę tym samym ustalił wynik spotkania. Obrona GKS-u w tym spotkaniu spisywała się fatalnie.

Po dwóch kolejkach GKS Katowice zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 3 punktów.

Wisłoka udała się do Radzynia Podlaskiego, aby zainaugurować sezon w III-lidze. Po 15 minutach klub z Dębicy musiał odrabiać stary. Maca dobrym uderzeniem pokonał bramkarza Wisłoki. Do wyrównania w drugiej połowie doprowadził Barycza, który wpakował piłkę głową do bramki rywali. Wisłoka rozpoczyna podbój ligi od remisu.

Miedź Legnica – GKS Katowice 4:2 (2:0)
1:0 – Feruga, 28′
2:0 – Szczepaniak, 34′
2:1 – Pitry, 47′
2:2 – Goncerz, 49′ (k)
3:2 – Lenkiewicz, 55′
4:2 – Garuch, 59′

Orlęta Radzyń – Wisłoka Dębica 1:1 (1:0)