Porażka „GieKSy” w spotkaniu derbowym z Tychami

Luq  -  10 listopada 2013 17:17
0
1021

GKS_Katowice

GKS Katowice w rozgrywanym dzisiaj spotkaniu wyjazdowym przegrał z GKS-em Tychy aż 3:0. Po porażce w spotkaniu derbowym katowiczanie spadli z pozycji wicelidera na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dla klubu z Katowic była to pierwsza porażka od dziewięciu spotkań.

Piłkarze „GieKSy” już w czwartej minucie spotkania wyszli na prowadzenie po trafieniu Cholerzyńskiego, który stanął oko w oko bramkarzem i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce rywali. W drugiej połowie spotkania do głosu doszli gospodarze i w 50 minucie spotkania dogranie z rzutu wolnego wykorzystał Żunić. Po tym trafieniu gospodarze wyraźnie złapali wiatr w żagle i już w 71 minucie spotkania wyszli na prowadzeniu po trafieniu Szczęsnego, który umieścił futbolówkę w bramce z najbliższej odległości.  W 92 minucie spotkania decydujący cios zadał po raz drugi Żunić, który wykorzystał nieporadność zawodników z Katowic i z okolicy 16 metrów trafił na pustą bramkę, czym przypieczętował wygraną.