Ponad 150 nowych członków „Socios Górnik” po dwóch dniach zbierania deklaracji!

Milo  -  11 grudnia 2014 16:01
0
1158

IMG_7290

W zeszły czwartek wystartowała działalność Stowarzyszenia „Socios Górnik”. Był to też pierwszy dzień, w którym kibice Górnika Zabrze mogli złożyć deklaracje członkowskie. Wczoraj (w środę 10.12.2014) spotkał się Zarząd, by rozpatrzyć złożone deklarację z pierwszych dwóch dni rekrutacji i na tej podstawie przyjąć nowych członków do Stowarzyszenia.

Kibice Górnika chcą do Socios!

W dniu prezentacji „Socios Górnik” w zabrzańskim Multikinie deklarację złożyło blisko 100 osób. Kolejne deklaracje można było złożyć w czasie meczu Górnik Zabrze – Legia Warszawa, w autoryzowanym punkcie, ustawionym na terenie stadionu. W środę, Zarząd „Socios Górnik” zebrał się i przyjął do grona członków osoby, które złożyły w wspomnianych miejscach formularze członkowskie. – Podczas prezentacji w Multikinie oraz meczu z Legią, kibice złożyli w sumie 153 deklaracji. To nad nimi pochyliliśmy się w pierwszej kolejności i zapisaliśmy do Socios. Kolejne deklaracje spływają do nas na bieżąco tradycyjną pocztą. Od uruchomienia Socios spłynęło ich już kilkadziesiąt. Nimi zajmiemy się na kolejnym spotkaniu, w przyszłym tygodniu – mówi Marek Krupa, Prezes Socios Górnik. Wśród nowych członków znajdziemy kibiców z różnych miast Polski, w różnym wieku i różnej płci. – Na chwilę obecną nasz najmłodszy członek ma 14 miesięcy, natomiast najstarszy 64 lata. Cieszy nas, bo deklaracje składają często całe rodziny. To dla nas bardzo ważne, by poza niesieniem pomocy Górnikowi tworzyć wspólnotę, która jest połączona sympatią do Górnika. Od początku działalności podkreślamy, że jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy mają w sercu Górnika. Nie spoglądamy w metrykę, orientację polityczną czy przeszłość. Górnik ma łączyć a nie dzielić, a my wszyscy mamy mieć udział w rozwijaniu go i przywracaniu na właściwe tory – podsumowuje Krupa. Jak mówią przedstawiciele Stowarzyszenia przypływu fali deklaracji, można się dopiero spodziewać. Okazuje się, że podczas meczu z Legią blisko 500 kibiców wzięło deklarację do wypełnienia w domu, natomiast ze strony formularz został pobrany setki razy. – Bardzo liczymy, że większa część deklaracji wróci wypełniona do nas pocztą – stwierdza Marek Krupa.

Zamiast zapisów on-line wizyty w śląskich miastach

Dużym problemem dla Stowarzyszenia i kibiców chcących dołączyć jest brak możliwości składania deklaracji bezpośrednio przez Internet. Co prawda można pobrać deklarację ze strony internetowej, ale trzeba ją wydrukować, wypełnić, podpisać i wysłać tradycyjną pocztą. – Tego problemu na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Prawo w tym temacie jest jasne i wymaga własnoręcznego podpisu pod deklaracją członkowską. Poza tym dochodzą kwestie z przetwarzaniem i przechowywaniem danych osobowych. W najbliższym czasie tę niedogodność będziemy starali się w jak największym stopniu zminimalizować. Przykładowo w styczniu planujemy organizować zapisy w punktach stacjonarnych w największych śląskich miastach, gdzie będzie można przyjść, wypełnić deklarację i od razu ją złożyć. Informacje na temat tego kiedy i gdzie będziemy, podamy na stronie internetowej, Facebooku i forum internetowym – podkreśla Prezes Socios Górnik. Przynajmniej do czasu uruchomienia objazdowej akcji autoryzowanego punktu Socios, Stowarzyszenie wspierane jest przez rozmaite podmioty, które pomagają w dystrybucji deklaracji. – Obecnie wydrukowany formularz można pobrać w sklepie z pamiątkami Górnika Zabrze w Galerii Zabrze. Od przyszłej środy podobny punkt uruchomimy w Katowicach, w sklepie z pamiątkami SportART na 3 maja. Prowadzimy rozmowy też z podmiotami w innych miastach. Co ważne, będą to miejsca, gdzie tylko można pobrać druk deklaracji lub uzyskać informacje na temat działalności Stowarzyszenia. Nawet po wypełnieniu formularza należy go wysłać na adres Stowarzyszenia tradycyjną pocztą – opisuje Krupa.

Wpłaty tylko bezgotówkowo!

Istotną informacją jest fakt, że w żadnym z miejsc w których wydawane lub zbierane są deklaracje nie są pobierane żadne opłaty – Nie ma możliwości zapłacenia składki członkowskiej gotówką na miejscu, w jakimkolwiek punkcie – czy to we wspomnianym sklepie, czy to nawet na naszym stanowisku pod stadionem, w czasie meczy. Wszystkie transakcje są bezgotówkowe. W wypadku składek członkowskich wpłaty powinny odbywać się po oficjalnym zarejestrowaniu członka, na wskazane przez nas konto indywidualne lub – w przypadku jednorazowych wpłat – na konto podane na stronie internetowej. Jeżeli ktoś będzie żądał opłaty przy pobieraniu lub składaniu deklaracji należy tego nie robić i jak najszybciej skontaktować się z nami – zastrzega Marek Krupa.

Przedstawicieli Stowarzyszenia cieszy bardzo zaangażowanie zwykłych kibiców. – Kibice nie tylko pytają, ale i pomagają. Wielu z nich mówi o naszym projekcie znajomym, dostarcza im i zbiera wypełnione deklaracje, które następnie nam przekazuje. Mamy wiele telefonów nie tylko z Zabrza i Gliwic, ale z Wodzisławia, Krakowa czy Warszawy. To daje nam szczególną radość, gdyż pokazuje jak ten projekt jest ważny w życiu kibiców Górnika Zabrze i jak mocno kibice chcą pomóc klubowi – podkreśla Prezes Socios Górnik.

DANE STATYSTYCZNE DOTYCZĄCE CZŁONKOSTWA W STOWARZYSZENIU „SOCIOS GÓRNIK” – stan na dzień 10.12.2014 r.

  1. Ilość zatwierdzonych deklaracji członkowskich: 178;
  2. Podział według płci: Kobiet: 19, Mężczyzn: 159
  3. Podział według rodzaju zamówionej karty: Bajtel 19, Standard 127, Silver 24, Gold 5, Platinum 3;
  4. Podział według częstotliwości płacenia składek: miesięcznie 122, kwartalnie 20, półrocznie 13, rocznie 23;
  5. Najmłodszy Socio: 14 miesięcy (ur. październik 2013);
  6. Najstarszy Socio: 64 lata;

Źródło: Sociosgornik.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments