Pomeczowe wypowiedzi zawodników: „Po takich ciosach ciężko było się przeciwstawić”, „Spodziewaliśmy się więcej po Górniku”

Torcidos  -  6 grudnia 2014 01:14
0
1017

Madej_Gancarczyk_Górnik_Wisła1415

Legia od początku nałożyła wysoki pressing tym samym skutecznie umożliwiała nam rozgrywanie. Musieliśmy grać długą piłką, a Legia skutecznie je zgarniała. Trzeba przyznać, że przez 90 minut Legia miała pełną kontrolę nad meczem – powiedział po spotkaniu z Legią Seweryn Gancarczyk, obrońca Górnika.

Seweryn Gancarczyk (obrońca Górnika):Polegliśmy z Legią i przegraliśmy ostatni mecz u siebie. W poprzednich latach przyzwyczailiśmy kibiców do tego, że w Zabrzu zawsze ciężko zdobywa się punkty, ale w tej rundzie przyjeżdża każdy i je wywozi. Trzeba się zastanowić, dlaczego tak jest. Niestety nie znamy na te pytanie odpowiedzi, bo gdybyśmy znali odpowiedź to nie przegrywalibyśmy w taki sposób. Legia od początku nałożyła wysoki pressing tym samym skutecznie uniemożliwiała nam rozgrywanie. Musieliśmy grać długą piłki, a Legia skutecznie je zgarniała. Trzeba przyznać, że przez 90 minut Legia miała pełną kontrolę nad meczem. Staraliśmy się skracać pole gry Legii i w niektórych sytuacjach nam się to udało. W drugiej połowie był taki moment, że trochę przeważaliśmy na boisku, ale od razu straciliśmy bramkę na 0:3. Po takich ciosach ciężko było się przeciwstawić. Mieliśmy swoje sytuacje, ale w tym meczu piłka nie chciała wpaść. Po dwóch wysokich porażkach z rzędu naszym obowiązkiem jest wygranie w Białymstoku.

Mateusz Zachara (napastnik Górnika):Legia tak jak w każdym meczu postawiła wysoko poprzeczkę. Wiadomo, że spotkania z Legią są bardzo ciężkie, dlatego jeśli chce się myśleć o zwycięstwie trzeba wystrzec się błędów i czekać na błędy przeciwnika. Zawodnicy Legii wykorzystali stały fragment gry, następnie świetnym uderzeniem popisał się Żyro. Do przerwy Legia spokojnie prowadziła i mogła w drugiej połowie kontrolować wynik spotkania. Był to jeden z najsłabszych naszych meczów w sezonie. W Białymstoku zrobimy wszystko, żeby wygrać. Chcemy zimę spokojnie przezimować, a do tego potrzebne jest nam zwycięstwo. Do Białegostoku jadę pełen optymizmu.

Miroslav Radović (pomocnik Legii): – Spodziewaliśmy się więcej po Górniku. Zagraliśmy dobre spotkanie, dlatego wynik jest tak wysoki. Bardzo dobrze weszliśmy w ten mecz, następnie dobrze kontrolowaliśmy, dlatego trzeba się z tego cieszyć. W zeszłym roku rozegraliśmy tutaj bardzo słabe spotkanie w Pucharze Polski. Górnik wtedy dość wysoko wygrał, więc jest to taki mały rewanż. Zostały nam do rozegrania jeszcze dwa spotkania, trzeba je wygrać i później będzie czas na przerwę.