Pomeczowe wypowiedzi: Mimo porażki jest kilka aspektów, które mogły się podobać i które musimy powielać

Milo  -  22 stycznia 2014 22:58
0
752

Antoni_Lukasiewicz_Lechia

– Brakowało płynności, przyspieszenia, ale teraz jest ten okres, w którym będziemy nad tymi elementami pracować – powiedział po przegranym spotkaniu sparingowym Marcin Prasoł drugi trener Górnika Zabrze.

Marcin Prasoł (drugi trener Górnika): – Była to pierwsza gra kontrolna podczas zgrupowania w Turcji, ale ze względu na pracę jaką wykonaliśmy w ostatnim okresie, w dzisiejszym meczu zabrakło jakości piłkarskiej. Teraz jest czas, żeby nad tym intensywnie pracować i dołożyć wszelkich starań, żeby tą jakość uzyskać. Ostatnio mieliśmy okres wytężonej pracy, ciężko trenowaliśmy, do tego dochodzą męczące podróże i nie było czasu na pełny wypoczynek i to było dzisiaj widać w grze zespołu. Brakowało płynności, przyspieszenia, ale teraz jest ten okres, w którym będziemy nad tymi elementami pracować. Jeżeli chodzi o testowanego w dzisiejszym sparingu chorwackiego napastnika Vlatko Simunaca, podziękowaliśmy mu po spotkaniu, ponieważ nie jest to typ zawodnika, który pasuje do koncepcji gry zespołu.

Antoni Łukasiewicz (obrońca Górnika): – Wystąpiłem w drugiej połowie dzisiejszego sparingu, w której straciliśmy bramkę. Bez względu na poziom zmęczenia u każdego z zawodników było widać zaangażowanie i chęć do gry, żeby pomóc zespołowi i odwrócić losy spotkania. Wczoraj mieliśmy ciężki dzień, skutki intensywnych treningów odczuwamy dopiero dzisiaj. Mimo porażki jest kilka aspektów, które mogły się podobać i które musimy powielać. Musimy się jednak wystrzegać sytuacji, w której przy braku strzelonej bramki, przegrywamy spotkanie. Dzisiaj po raz kolejny straciliśmy gola po rzucie karnym, co nam się niestety zdarzało we wcześniejszych spotkaniach, więc musimy pracować nad tym, żeby wyeliminować te błędy, które nam się przytrafiają szczególnie w grze obronnej. Na wiosnę czeka nas wiele spotkań, w których będziemy się musieli nastawić na ciężką walkę z przeciwnikiem, który będzie zdeterminowany i wtedy kluczowe będzie to, jak szybko będziemy się w stanie zorganizować i będziemy w stanie zapobiec wielu trudnym sytuacjom, w których się znajdziemy i czy będziemy w stanie zareagować w taki sposób, żeby nie prowokować przeciwnika do tego, żeby nam strzelił bramkę.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments