Południowa strona stadionu prawie cała pod dachem! (galeria)

kamres  -  9 października 2014 12:12
0
1511

budowa_stadion_08_10_14

Pracownicy uwijają się ze zakończeniem układania połaci dachowej. Południowa strona obiektu wraz z narożnikami jest już prawie ukończona. Siatki bezpieczeństwa montowane są powoli na trybunie wschodniej.

Pierwsze wrażenie po wejściu na trybuny i spojrzeniu w południowym kierunku spowodowało u nas wielkie „wow”. Stadion przez to wygląda na o wiele większy niż ten bez dachu. Nie umiemy doczekać się już końcowego efektu, a trochę zmieniło się od naszej ostatniej wizyty. W narożniku południowo-zachodnim brakuje dosłownie kilkunastu arkuszy blachy, aby zakończyć prace z układaniem połaci. Nieco więcej brakuje ich w narożniku połudnowo-wschodnim, którego na nasze oko ukończono w 50%. Trybuna północna gotowa i lada moment rozpocznie się montaż blachy w obu rogach widowni. Trybuna wschodnia do połowy zabezpieczona jest siatkami bezpieczeństwa, montowane są również reflektory, których w tej części obiektu brakuje około dziesięciu sztuk. Prócz tego pracownicy będą musieli wykonać jeszcze odwodnienie oraz zainstalować system asekuracyjny, w postaci dwóch lin biegnących dookoła dachu zamontowanych na słupkach. Na stadionie kręcą się również pracownicy montujący okablowanie obiektu.

Oprawy oświetleniowe mocowane są na pomoście technicznym, który znajduje się na wysokości 11 m od skraju dachu. Bezpośredni dostęp do reflektorów jest możliwy z pomostów instalacyjnych. Zastosowano reflektory stadionowe typu SiCompact R3 Maxi 2000 W oraz stateczniki umożliwiające ich prawidłowy zapłon oraz pracę. Oświetlenie płyty boiska pozwala na uzyskanie 5 scen (sekcji):

– Scena 1: Rozgrywki międzynarodowe z transmisją telewizyjną HDTV – 2000 lux;
– Sekcja 2: Rozgrywki międzynarodowe z transmisją telewizyjną CTV – 1400 lux;
– Sekcja 3: Awaryjna transmisja CTV Emergency – 1000 lux;
– Sekcja 4: Rozgrywki krajowe – 750 lux;
– Sekcja 5: Treningi – 300 lux.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z budowy stadionu:

Źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments