Polonia Nysa – Górnik II Zabrze 2:2. Blisko zamiany ról

Kaszpir  -  17 września 2022 18:18
0
2574

W meczu 8. kolejki III ligi, zabrzańskie rezerwy zremisowały w Nysie z miejscową Polonią 2:2. Gole dla Górnika zdobyli Michał Rostkowski i Alan Lubaski.

Spotkanie swoim przebiegiem przypominało to z poprzedniej serii. Wówczas „Trójkolorowi” przegrywali już dwoma golami, by wrócić do gry i ostatecznie zwyciężyć. Teraz sytuacja się powtórzyła, aczkolwiek doszło do zamiany ról. Górnik w pierwszej połowie objął dwubramkowe prowadzenie, ale gospodarze zdołali jeszcze w tej części odpowiedzieć trafieniem Popowicza. Po przerwie Polonia doprowadziła do wyrównania i była bliska wygranej. Miejscowi nie wykorzystali jednak doskonałej okazji, jaką był rzut karny. Skuteczną obroną popisał się Alessio Valion. Ostatecznie zabrzanie wywożą z Nysy jedno „oczko”. Dzięki temu mają już w dorobku 14. punktów. Za tydzień podopieczni Arkadiusza Przybyły zamkną wyjazdową trylogię meczem z Cariną Gubin.

Polonia Nysa – Górnik II Zabrze 2:2 (1:2)

0:1 – Rostkowski, 16 (k)
0:2 – Lubaski, 20′
1:2 – Popowicz, 39′
2:2 – Pisula, 60′

Polonia (skład wyjściowy): Szczerbal – Maruszak, Sasin, Nazar, Popowicz, Zimon, Sikora, Rogoziński, Kotowicz, Kudra, Majerski
Rezerwowi: Marciniak – Pabiniak, Pisula, Rakoczy, Perkowski, Dro, Duda
Łukasz Czajka

Górnik II (skład wyjściowy): Valion – Szymański, Surowiec, Liszka, Pochcioł, Ściślak, Pytlewski, Wodecki, Rostkowski, Kolanko, Lubaski