Polonia Głubczyce – Górnik II Zabrze 0:1. Zwycięstwo rzutem na taśmę

Kaszpir  -  10 września 2017 13:19
0
2646

Druga drużyna Górnika pokonała na wyjeździe Polonię Głubczyce 1:0. Bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył Bartosz Bartczuk.

Trzecioligowe rezerwy przystąpiły do spotkania w Głubczycach w mocno młodzieżowym składzie. Prawdziwym weteranem był – strzegący zabrzańskiej bramki – Grzegorz Kasprzik. W pierwszej jedenastce zobaczyliśmy jeszcze Sandiego Arcona oraz Bartłomieja Olszewskiego, czyli piłkarzy, którzy mają występy w pierwszym zespole.

„Trójkolorowi” przystępowali do tego spotkania po dwóch porażkach, więc była to okazja do przełamania złej passy. Idealnym wydawał się też być przeciwnik, który do tej pory przegrał wszystkie spotkania na III-ligowym froncie. Polonia jeszcze do 6. kolejki okupowała, wspólnie z Unią Turza Śląska, ostatnie miejsce w tabeli. Jednak „Uniści” pod wodzą Józefa Dankowskiego zdołali odnieść pierwsze zwycięstwo i tym samym zespół z Głubczyc pozostał już sam na dnie.

Sytuacja Polonii nie uległa poprawie po spotkaniu z Górnikiem. Nasza drużyna zdołała po zaciętych zawodach pokonać gospodarzy i wrócić do Zabrza z kompletem punktów. Jedynego gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył Bartosz Bartczuk.

Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Wojciecha Gumoli mają na koncie 12 punktów. Dorobek ten pozwala im utrzymywać się w górnej części ligowej stawki. W kolejnym spotkaniu Górnik zagra z BKS Bielsko-Biała na boisku w Mikulczycach.

Polonia Głubczyce – Górnik II Zabrze 0:1 (0:0)
0:1 – Bartczuk, 89′

Górnik II Zabrze: Kasprzik – Pawłowski (55′ Wenglorz), Kulanek, Wajsak, Olszewski – Arcon, Kamiński, Hajda, Joachim (66′ Liszka), Kiklaisz (72′ Bartczuk), Lasik
Rezerwowi: Szymański, Ściślak, Kopia
Trener: Wojciech Gumola

Polonia Głubczyce: Broniewicz, Lechowicz, Pawlus, Sobczyński (57′ Czarnecki), Bawioł, Fedorowicz, Górecki, Hajduk, Jamuła (83′ Zawadzki), Karwowski (70′ Grek), Lenartowicz
Rezerwowi: Bury, Materla, Kobylnik, Kozdęba
Trener: Wojciech Kruszyński