Polimex-Mostostal nie dokończy I etapu modernizacji!? Szczegóły we wtorek

kamres  -  24 listopada 2013 22:49
0
904

stadion12_lipiec_2013

Jak dowiedział się serwis Roosevelta81.pl we wtorek poznamy kluczowe decyzje dotyczące przeciągającej się modernizacji stadionu w Zabrzu. Wszystko wskazuje na to, że zostanie zmieniony Generalny Wykonawca!

Serialu na temat: „Kiedy wybudowany zostanie nowy stadion w Zabrzu” ciąg dalszy. Z powodu braku postępów w budowie redakcja Roosevelta81.pl bardzo dokładnie sprawdza temat i już kilka dni temu nieoficjalnie dowiedzieliśmy o pierwszych przesłankach dotyczących tego, że Polimex-Mostostal, czyli Generalny Wykonawca, zostanie „wyrzucony” z budowy.

Po meczu z Podbeskidziem udało nam się porozmawiać na ten temat z Krzysztofem Majem. wiceprezesem naszego klubu. – Z tego co mi wiadomo, we wtorek ma się odbyć konferencja prasowa, na której Spółka Stadion poinformuje o terminach wykonania prac – potwierdza nasze informacje Maj.

Kondycja Finansowa Polimexu nie jest w najlepszym stanie, co przekłada się na tempo prac przy ulicy Roosevelta. Jeszcze nie tak dawno zapewniano kibiców, że obecny Generalny Wykonawca dokończy prace budowlane. Teraz jednak ma się to zmienić: – Doszły do mnie słuchy, że toczą się rozmowy z Polimexem. Prawdopodobnie dotyczą one zerwana umowy z Generalnym Wykonawcą stadionu, jednak niestety nie udało mi się potwierdzić tych informacji na 100 procent, poczekajmy do wtorku – apeluje Krzysztof Maj.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł serwis Roosevelta81.pl, decyzja o tym, że Polimex-Mostostal pożegna się z budową stadionu w Zabrzu, zapadła już przed weekendem. Głównym powodem mają być nieustające opóźnienia. Nie można wykluczyć, że w przeciągu kilkudziesięciu godzin mógł nastąpić lub jeszcze nastąpi zwrot w tej sprawie, choć wydaję się to mało prawdopodobne.

Jedno jest pewne. Zmiana Generalnego Wykonawcy to bardzo trudna decyzja, która pewnie przesunie w czasie zakończenie modernizacji. Trzeba będzie szybko ogłosić przetarg, później czekać nas będą odwołania, w międzyczasie Polimex będzie zmuszony „zejść” z placu budowy i „opowiedzieć”, co zostało, a co nie, zrobione. Miejmy nadzieję, że trybuny zostaną otwarte na start nowego sezonu, ale przy takim scenariuszu wydaje się to bardzo trudne do zrealizowania.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments