„Poldi” Ambasadorem Akademii Piłkarskiej: – Będę pomagał jej szefom jak tylko będę potrafił

kamres  -  2 lipca 2013 13:58
0
971

podolski_arsenal_1213

Dziś na stadionie przy ulicy Roosevelta, doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy klubem, władzami Zabrza a Akademią Piłkarską. Ambasadorem został piłkarz Arsenalu Londyn, Łukasz Podolski.

– Podpisana umowa to tylko pretekst do dzisiejszego spotkania, bo najważniejszym zadaniem jest kształcenie najlepszych piłkarzy. Cieszymy się, że będzie się to odbywać przy boku tak wspaniałego sportowca jakim jest Łukasz Podolski. Młodzież potrzebuje autorytetów i gorąco wierzę, że Łukasz będzie właśnie takim autorytetem dla zabrzańskiej młodzieży – twierdzi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Prezes Górnika Zabrze Artur Jankowski, nie krył radości: – Wierzę, że dzięki Akademii i dzięki wsparciu władz miasta oraz Łukasza Podolskiego, niebawem Górnik będzie osiągał wyznaczone cele. Jestem pewien, że za kilka lat będziemy świadkami pierwszych debiutów wychowanków Akademii w pierwszym zespole Górnika.

A co sądzi nowy Ambasador Akademii Piłkarskiej? – Jak byłem mały, to dużo grałem w piłkę z kolegami na ulicy. Dziś czasy są już inne i w rozwoju młodych piłkarzy bardzo ważne są baza, trenerzy i odpowiedni sprzęt. Dlatego bardzo mi się podoba pomysł związany z budową Akademii w Zabrzu. Będę pomagał jej szefom jak tylko będę potrafił – twierdzi Podolski

źródło: gornikzabrze.pl
foto: www.skysports.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments