Pokonać sąsiada i usadowić się na podium

Kris  -  20 listopada 2020 16:05
0
1452

Już w piątek czeka nas zaległy mecz 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Górnik zmierzy się na własnym stadionie z rywalem zza miedzy, Piastem Gliwice. Wierzymy, że będzie to pojedynek, który zapewni nam komplet punktów.

Epidemia koronawirusa nie oszczędza nikogo. W ostatnim czasie doskonale przekonały się o tym dwie drużyny. Jednakże, Górnik mimo sporych braków kadrowych podjął rękawicę i niewiele brakowało, a pokonałyby we Wrocławiu Śląsk, natomiast Piast nie był w stanie rozegrać meczu. Stąd też wynikło spore zamieszanie w terminarzu. Teraz jesteśmy po przerwie reprezentacyjnej i mamy nadzieję, że wszyscy chorzy wrócili już do pełni sił.

Gliwiczanie w tym sezonie są najsłabszym zespołem z naszej ligi. Do tej pory nie wygrali oni żadnego pojedynku i zdobyli zaledwie pięć bramek przy czternastu straconych. Piast męczyły również kontuzje, lecz nie jest to wytłumaczenie słabej dyspozycji. Z pewnością, kibice drużyny z Gliwic mają nadzieję, że pojedynek z sąsiadem będzie idealną okazją, aby przełamać niemożność. Tym bardziej, że będzie to powrót po dłuższej przerwie.

Jednakże, potyczka z Górnikiem nie będzie łatwa. Trójkolorowi mimo kilku gorszych spotkań dalej znajdują się na podium Ekstraklasy i nie mają w planach go opuszczać. Trzymamy kciuki za Górników i wierzymy, że ranga spotkania, czyli bój o bycie lepszym na Górnym Śląsku zakończy się fetą wszystkich sympatyków Górnika.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments