Pójść za ciosem, czyli czas na Raków

Monika  -  7 sierpnia 2022 10:56
4
2441

Występ Górnika w poprzedniej kolejce w Radomiu, wlał w nasze trójkolorowe serca sporo optymizmu. Podbudowani tamtą wygraną – z dużą wiarą i apetytem – przystępujemy do czwartej serii spotkań, w której na własnym stadionie, podejmiemy wicemistrza Polski, Raków Częstochowa. Wierzymy, że „Trójkolorowi” pójdą za ciosem i po ostatnim gwizdku będziemy cieszyć się z kompletu punktów.

Zespół spod Jasnej Góry w tym sezonie zalicza zwycięstwo za zwycięstwem, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali, łącząc przy tym występy w lidze konferencji z grą w polskiej ekstraklasie. Ledwie kilka dni temu, zawodnicy Marka Papszuna ograli na trudnym terenie w Trnavie zespół Spartaka (0:2). Jeśli chodzi zaś o ekstraklasę, to na własnym terenie pokonali Stal Mielec (3:2). Tym razem jednak częstochowianie trafiają na naszą drużynę. Na drużynę, z którą w ubiegłym sezonie mierzyli się dwukrotnie, notując przy tym porażkę i remis. Bilans niezbyt korzystny prawda? 

We wspomnianym starciu z poprzednich rozgrywek w naszej świątyni, mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę, dającą prowadzenie, zdobył Piotr Krawczyk. Wyrównał z kolei, po rzucie karnym podyktowanym w kontrowersyjnych okolicznościach, Ivi Lopez. Gdyby w tamtym pojedynku kontrowersji było mało, to sędzia VAR – Szymon Marciniak anulował gola Bartosza Nowaka z 90 min, dopatrując się spalonego w sytuacji, w której nie było widać momentu podania. Ten sam Szymon Marciniak, będzie głównym sędzią najbliższej rywalizacji. Dodatkowego smaczku temu pojedynkowi, dodaje na pewno transfer zrealizowany przed kilkoma dniami na linii Zabrze —> Częstochowa, gdzie jednego z liderów naszej przedniej formacji Bartosza Nowaka, Raków wykupił za blisko 400 tyś. euro. Brak Bartka będzie z pewnością widoczny, aczkolwiek wierzymy, że i bez niego nasz zespół będzie górą! 

Zanim ktoś zarzuci nam jednak, że nasz optymizm jest trochę nad wyraz, to już tłumaczymy skąd on się bierze…

  • Spartak Trnava vs Raków Częstochowa – mecz rozegrany 04.07 czyli zaledwie 3 dni przed starciem z nami. Mecz, który rozgrywany był przy temperaturze w okolicach 35 stopni Celsjusza i który wymagał na pewno od Rakowa pozostawienia na murawie dużej ilości sił. Zmiany w wyjściowym składzie wydają się być nieuniknione.
  • Radomiak vs Górnik – Nasze ostatnie starcie, to odkrycia takie jak: Richard Jensen, solidna forma Aleksandra Paluszka oraz całej linii defensywy i w końcu mecz na 0 z tyłu, strzelając przy tym samemu 3 gole. Nie oszukujmy się, można wiele mówić o mentalu w zespole i próbować go budować na miliony sposobów. Natomiast nic nie działa na morale i wiarę w siebie tak dobrze, jak zwycięstwa, zwłaszcza w takim stylu, jak przed tygodniem w Radomiu.
  • Atut własnego boiska – Nasi piłkarze, aby wygrać z drużyną aspirującą do mistrzostwa Polski, będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, ale co z nami? Czy zanim zaczniemy wymagać od nich nie powinniśmy spojrzeć na siebie? Wiemy, że stać nas na znacznie lepszy doping niż na ostatnim meczu w Zabrzu. Stać nas też na lepszą frekwencję. Bez nas to zwycięstwo nie będzie możliwe, a z nami, z naszym wsparciem w Zabrzu, jesteśmy w stanie pokonać każdego! 

Podsumowując, jak mawia klasyk – „siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”.  Czeka nas hitowe starcie w tej serii spotkań, w którym oba zespoły będą grać na dużej intensywności i ostatnie czego się po tym meczu spodziewamy to „piłkarskie szachy”. Nasz typ: 2:1

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nowaka musimy zastąpić np Pacheco, Kubica lub np Koetzke…Jest Mvondo. Mysle ze Górnik zagra na najwyższym poziomie,Lucas strzeli 2 bramki,a sędzia…Mariniak zrehabilituje si za wpadkę z varu w ub.sezonie gdzie nie uznał nam bramki i zabrał 3 punkty!!

Gdzie pozycja Nowaka a Kubicy, Mvondo czy Koetzke? Piszesz żeby pisać te swoje bzdety dla zasady Gałązka

Dzięki dobrej analizie medalikòw przez analityka Gałązkę osoby na ławce został pokryte dobra robota

Wszyscy na szpil! Do pobicia niecałe 20 tyś!!