Pogoń – Górnik: Walka o lidera!

Milo  -  23 września 2017 16:11
0
3452

Nieprawdopodobnie w tym sezonie wygląda Górnik. Wciąż zastanawiamy się, czy przypadkiem nie jest to piękny sen. Jeśli tak, to nigdy nie chcielibyśmy się z niego obudzić. Piłkarze Marcina Brosza znakomicie walczą na dwóch frontach – w Ekstraklasie oraz Pucharze Polski.

W środę po dogrywce zabrzanie pokonali w ramach krajowego pucharu Sandecję Nowy Sącz. Dwoma trafieniami popisał się niezastąpiony Igor Angulo, a mocny sygnał powrotu do swojej optymalnej dyspozycji dał Szymon Matuszek, który najpierw otworzył wynik spotkania, a przy decydującym golu zaliczył asystę drugiego stopnia. To już historia, ale sami zastanawiamy się, w jakim stopniu środowy mecz może wpłynąć na dyspozycję „Górników” w sobotniej potyczce . Czasu na regeneracje nie było dużo, bo trzeba było się spakować i pojechać w długą podróż do Szczecina. Z drugiej strony, musimy zaufać trenerowi, bo zna swoich zawodników, jak nikt inny.

Nie mamy zamiaru pompować balonika, ale już wiadomo, że w przypadku ewentualnego zwycięstwa Górnik może wskoczyć na pierwsze miejsce w lidze. Stało się tak, bo w piątek liderujący Lech przegrał swój mecz. Najważniejsze to, podejść do tego wszystkiego na chłodno, gdyż sezon jest jeszcze bardzo długi, a grupa pościgowa zbiera na sile. Nie ma jednak wątpliwości, że obecnie najlepszą piłkę i pomysł na drużynę prezentuje nasz ukochany klub.

Górnik ma piorunujący atak, a wszystko za sprawą Angulo, który sam zdobył więcej goli niż cała drużyna ze Szczecina. Trzeba jednak pamiętać o defensywie, a przede wszystkim o zachowaniu koncentracji we własnym polu karnym, bo jeden indywidualny błąd niweczy dorobek wypracowany przez cały mecz. Gospodarze pogrążeni są w coraz większym kryzysie, w dodatku są coraz bliżej strefy spadkowej. Zbliża się sztorm, a „Portowcy” liczą już tylko na cud.

Wszystkich kibiców, którzy tego dnia nie mogą być na stadionie zapraszamy do czytania naszej relacji live prosto ze Szczecina. Relacja będzie dostępna: TUTAJ

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze, sobota 22 września, godzina 18:00, sędzia Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments