Podtrzymać serię w Głuszynie

Kaszpir  -  22 września 2018 09:48
0
2379

W niedzielę drugi zespół Górnika zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z zespołem Agroplon Głuszyna.

Nasz najbliższy rywal, podobnie jak Górnik Zabrze  powstał 1948 roku, tak więc jest równolatkiem 14-krotnego mistrza Polski. Klub z Opolszczyzny powstał pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Głuszyna, w 2013 zmienił nazwę na LZS Agroplon. Beniaminek III ligi swoje mecze rozgrywa w Namysłowie, ponieważ obiekt w Głuszynie nie spełnia wymagań infrastrukturalnych na tym szczeblu rozgrywkowym. 

W obecnym sezonie Agropolanie radzą sobie całkiem przyzwoicie. Po dwóch zwycięstwach oraz trzech remisach mają na swoim koncie 9 punktów i są tuż za naszym zespołem. Głuszynianie jak dotąd zdobyli 9. bramek w ośmiu meczach, daje to średnią niewiele ponad 1 gola na mecz. Po dwa trafienia zanotowali Damian Sobczak oraz Bartosz Sobczyński.

Zespół Górnika pozostaje od czterech spotkań bez porażki, dobrze sobie radzi również w rozgrywkach pucharowych Podokręgu Zabrze. Górnicy na Opolszczyźnie powalczą o podtrzymanie dobrej serii, ale opiekun „Trójkolorowych” Piotr Gierczak podchodzi do niedzielnego pojedynku. – Każdy mecz jest ciężki, tym bardziej z ambitnym beniaminkiem. Czeka nas trudne spotkanie, na które musimy się maksymalnie skoncentrować.

Agroplon Głuszyna – Górnik II Zabrze, niedziela 23 września godz. 16:00, Namysłów, ul. Pułaskiego 5.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments