Podtrzymać dobrą serię

W.  -  30 kwietnia 2023 10:51
0
1694

Ostatnie trzy ligowe pojedynki przyniosły naszej drużynie remis i dwa zwycięstwa, dzięki którym Trójkolorowi poprawili swój dorobek, awansując na bezpieczniejszą, 11. pozycję w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Przed kolejną okazją do zapunktowania podopieczni Jana Urbana staną już dzisiaj, mierząc się w wyjazdowej potyczce z Lechem Poznań. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 17:30 i wierzymy, że Górnik wzorem Radomiaka urwie Kolejorzowi dzisiaj co najmniej jeden punkt, podtrzymując dobrą serię trzech ostatnich spotkań, w których wyrwaliśmy rywalom siedem punktów (remisując z Koroną 1:1 i pokonując Zagłębie 0:2 oraz Śląsk 2:0).

 

 

Przed tygodniem czternastokrotni mistrzowie Polski wygrali na własnym stadionie, ogrywając dowodzony przez Jacka Magierę, Śląsk Wrocław 2:0. Zwycięstwo nad Wojskowymi dało Górnikowi oddech i awans na 11. lokatę w tabeli, w której panuje jednak duży ścisk, zaś różnica między zespołami, które do samego końca będą bić się o utrzymanie, jest stosunkowo niewielka. Aby uzyskać jeszcze większy spokój, należałoby wygrać kolejny pojedynek, co wcale nie będzie zadaniem łatwym, bowiem Górnik zmierzy się dziś z ubiegłorocznym mistrzem Polski i zespołem z czołówki tabeli, którego od podium dzieli zaledwie jeden punkt. Nie oznacza to jednak, że Trójkolorowi nie rozstrzygną spotkania na własną korzyść, lub nie wyrwą rywalom chociażby jednego oczka, podobnie jak przed tygodniem, kiedy Lech w starciu zamykającym 29. serię ligowych zmagań podzielił się punktami, remisując z Radomiakiem Radom 1:1. Wówczas w 9. minucie meczu prowadzenie objęli zielono-biali po golu Leonardo Rochy i kiedy wydawało się, że spotkanie  zakończy się sukcesem gospodarzy, wyrównanie Dumie Wielkopolski dał gol zdobyty w 84. minucie meczu przez Artura Sobiecha. Podopieczni Johna van den Broma ostatnimi czasy nie zwykli przegrywać, notując niezłą dla siebie serię siedmiu spotkań bez porażki. Po raz ostatni Lech poniósł klęskę w 22. kolejce, ulegając w wyjazdowym pojedynku Śląskowi Wrocław 2:1 (Expósito 34′, Yeboah 57′ – Skóraś 88′).

Wracając jednak do dzisiejszego starcia. Ostatni bezpośredni pojedynek Górnika z Lechem miał miejsce 16 października 2022 roku. Wówczas spotkanie obu ekip zakończyło się sukcesem Kolejorza, który triumfował przy Roosevelta, wygrywając 2:1. O wyniku tamtego starcia zadecydowały gole zdobywane kolejno przez: Szymona Włodarczyka (10′ k), a także Mikaela Ishaka (4′, 67′ k). Jaki rezultat przyniesie dzisiejsza potyczka, przekonamy się już niebawem. Wierzymy, że spotkanie stać będzie na wysokim poziomie, nie zabraknie w nim emocji oraz bramek, a finalnie nasz zespół opuszczać będzie stadion przy ul. Bułgarskiej w dobrych nastrojach, dając powody do radości i optymizmu swym wiernym kibicom, za co  bardzo mocno trzymamy kciuki, intonując: do boju Górnik!!!

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments