Podsumowanie udanych przygotowań drugiej drużyny Górnika

Kaszpir  -  15 marca 2017 20:27
0
2983

Drugi zespół Górnika Zabrze w sobotę 18 marca rozpocznie piłkarską wiosnę. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Zabrzu, a przeciwnikiem będzie drużyna Lechii Dzierżoniów. Przedstawiamy poniżej, jak przebiegały przygotowania zawodników, którzy są bezpośrednim zapleczem pierwszego zespołu i w przyszłości mają stanowić o jego wartości.

Przygotowania do rundy rewanżowej podopieczni Józefa Dankowskiego rozpoczęli w pierwszej połowie stycznia. W tym czasie rozegrali 10 gier kontrolnych, w których nie ponieśli ani jednej porażki.

Tak przedstawiają się wyniki 10 gier kontrolnych w 2017 roku.

1:0 – Wilki Wilcza
2:1 – MFK Karvina U19
2:2 – Gwarek Ornontowice
1:1 – Ruch Radzionków
2:1 – Slavia Ruda Śląska
3:2 – RKS Grodziec
7:0 – Chemik Kędzierzyn Koźle
1:1 – Gwarek Tarnowskie Góry
6:0 – Odra Wodzisław Śląski
2:1 – Sparta Lubliniec

Bilans: 7 zwycięstw, 3 remisy; bramki: 27:9

Strzelcy:
5 goli: Żagiel
4 gole: Joachim
3 gole: R. Wolsztyński, Pikul,
2 gole: Mąka, Wajsak
1 gol: Gajda, Kwiek, Teichman, Lasik, Olszewski, Kurzawa.

Najwięcej asyst:
4 asysty: Olszewski
3 asysty: Pikul

W rozmowie z naszą redakcją, trener Dankowski podkreślał zmianę filozofii klubu. Mianowicie, coraz większy nacisk kładzie się na stawianie młodych zawodników i wychowanków. Do kadry dołączono młodsze roczniki, przykładem jest choćby bardzo skuteczny w ostatnich sparingach 17-letni Patryk Joachim. W zespole rezerw możemy oglądać bardzo ciekawych zawodników, którzy z pewnością mają papiery na granie.

Podobnie jak sztab szkoleniowy, nie chcemy nikogo specjalnie wyróżniać, jednak kilku zawodników pokazało już próbkę swoich możliwości. Bartosz Pikul, Michał Teichman, Filip Żagiel, Rafał Wolsztyński czy wspomniany wcześniej Joachim – te nazwiska przewijały się wśród strzelców i asystentów w relacjach z przedsezonowych spotkań. Jest jeszcze najskuteczniejszy zawodnik w rundzie jesiennej – Andrzej Trubeha. Regularnie występuje także Bartłomiej Olszewski, sprowadzony w przerwie zimowej z MKS-u Kluczbork, gdzie przebywał na rocznym wypożyczeniu.

Nic dziwnego, że Marcin Brosz wziął sporą grupę młodych zawodników na zgrupowania pierwszego zespołu. Oprócz wymienionych wyżej zawodników, pojechali tam też Mateusz Kopia i Robert Pieczur, ale oni zostali zgłoszeni już do rozgrywek I ligi. Potwierdza to tylko, że trenerzy Górnika myślą przyszłościowo i bacznie przyglądają się potencjalnym następcą. To wszystko z pewnością dopinguje młodych piłkarzy do jeszcze cięższej pracy i wiary w siebie, o czym mogą świadczyć choćby słowa: – Wierzę w debiut wiosną i wierzę, że będzie miało to miejsce właśnie w Górniku – tak po jednym z meczów w pierwszej drużynie opowiadał Żagiel. Inny z młodych zawodników, Trubeha opisywał wspólne treningi z Igorem Angulo: – Świetna sprawa, można zdobyć cenne doświadczenia od takiego zawodnika jak Igor.

Na żadnym z tych zgrupowań nie znalazło się miejsce dla Aleksandra Kwieka, który miał okazję przygotowywać się do rundy wiosennej z drugim zespołem Górnika. Doświadczony pomocnik grywał regularnie w pierwszych sparingach, zaliczył nawet gola i dwie asysty. Jednak ostatni raz w składzie widzieliśmy go w spotkaniu z RKS-em Grodziec. W kolejnych czterech meczach, już nie wystąpił. Jak zostaliśmy poinformowani zawodnik trenuje indywidualnie w Zabrzu.

Po rundzie jesiennej podopieczni duetu Dankowski-Kostrzewa zajmują 11. miejsce w tabeli III grupy III ligi. Na koncie udało się zgromadzić 23 pkt. i tracimy do liderującego GKS-u Jastrzębie 15 „oczek”. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że „Górnicy” w rundzie jesiennej pokonali lidera 1:0.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszych młodych zawodników w spotkaniu z Lechią Dzierżoniów. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15:00 na stadionie MOSiR Sparta Zabrze mieszczącym się przy ulicy Mickiewicza 66a w Mikulczycach (dzielnicy Zabrza).

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments