Podsumowanie tygodnia u naszych zgód: Remisy Hajduka i ROW-u, porażka „GieKSy”

0
1395

zgody

Hajduk Split

W meczu 25. kolejki ekstraklasy chorwackiej, Hajduk zremisował z Osijek 2:2. Jako pierwsi już w 7′ bramkę zdobyli goście za sprawą Sorosa, lecz Hajduk szybko odpowiedział dwoma golami i objął prowadzenie jeszcze przed przerwą. Wpierw w 11′ Susić fantastycznym uderzeniem z 25m wyrównał a następnie Nizić w 36′ wyprowadził Hajduk na prowadzenie. Druga połowa nie przyniosła wielu okazji do gola i kiedy wydawało się, że mecz skończy się takim wynikiem, Osijek wyrównał za sprawą Mioća w 95′ zaledwie kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem.

hajduk_osijek

Hajduk – Osijek 2:2
Bramki:
Susić (11′), Niżić (36′) – Sorśa (7′), Mioć (95′)
Hajduk:
Kalinic – Juranovic , Nižzic, Bilyi, (Vlasic 60′), Milic, Jefferson, Vojkovic (Kalik 69′), Roguljic, Bencun, Maloku (Simić 87) – Susić
Osjek: Żitnjak – Radotić, Lukić, Skorić, Spicić, Lesjak, (Mioć 95′), Matas, Vojnović (Mandić 46), Sarić, Sorśa, Kneżevic (Dżolan 64′).
Ż. kartki: Juranović, Jefferson, Susić – Skorić, Lesjak, Matas, Kneżecić
Kolejka 25:
  1 marca 2016
Sędzia: Ivan Bebek (Rijeka)
Widzów: 6.169
Tabela: 3 miejsce w 25 meczach 43 pkt, 12 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek, bramki 34-20

Więcej na Hajduk.hr

GKS Katowice

Do pierwszego spotkania kibice GieKSy podchodzili ze sporymi nadziejami. Zimowe sparingi, z których cztery GKS wygrał i tylko dwa zremisował pozwalały myśleć optymistycznie o wyniku w starciu z Arką Gdynia. Niestety niedzielny mecz przy Bukowej mocno ostudził zapał kibiców i pokazał nie najlepszą grę podopiecznych Jerzego Brzęczka. Często akcje polegały na wybijaniu długich piłek w kierunku ataku (skąd my to znamy) gdzie niższy o głowę od defensorów Arki Goncerz nie miał nic do powiedzenia.
GieKSa_Arka_1516GKS Katowice – Arka Gdynia 0:2
Bramki: Da Silva (17), Abbott (39)
GKS: Kuchta – Czerwiński, Kamiński, Prażnovsky, Frańczak – Wołkowicz, Duda (79. Leimonas), Pielorz, Iwan (64. Sawicki), Szołtys (46. Szymański) – Goncerz.
Arka: Jałocha – Da Silva, Fialho, Kakoko, Nalepa, Sobieraj, Stolc, Szwoch (76. Siemaszko), Warcholak, Formella (70. Youssuf), Abbott (88. Wojowski).
Ż.kartki: Warcholak
Sędzia: Sebastian Krasny
Widzów: 5000 (w tym 400 gości)
Tabela: 9 miejsce w 20 meczach 27 pkt, 8 zwycięstw, 3 remisów i 9 porażek, bramki 25-22

Więcej o GieKSie na GieKSa.pl

ROW Rybnik

Po przerwie zimowej na boiska wrócili piłkarze II ligi. Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy w Rybniku, gdzie miejscowy ROW zmierzył się z GKS-em Tychy. Faworytem spotkania byli przyjezdni, którzy walczą o awans do I ligi. Rybniczanie nie zamierzali jednak łatwo składać broni.
ROWRybnik_1516_2Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Z przebiegu meczu należy się cieszyć z takiego rezultatu. O ile w pierwszej połowie spotkanie było wyrównane i pod obiema bramkami oglądaliśmy mniej więcej po równo sytuacji (dla zielono-czarnych m.in. dwa gole mógł zdobyć Paweł Mandrysz), o tyle po zmianie stron przewagę osiągnęli goście, którzy raz za razem sprawdzali dobrze dysponowanego naszego bramkarza Daniela Kajzera. Piłkę meczową w 87. minucie miał Mateusz Bukowiec, który trafił w rybnicką poprzeczkę. W najbliższy piątek kolejny mecz w Rybniku, tym razem z Kotwicą Kołobrzeg

KS ROW 1964 Rybnik – GKS Tychy 0:0
KS ROW 1964 Rybnik:
Kajzer – Krotofil, Broniewicz, Grolik, Gojny – Mandrysz (90′ Spratek), Jary, Płonka, Muszalik, Dzierbicki (61′ Musiolik) – Nowak (73′ Siwek)
GKS Tychy: Florek – Górkiewicz, Gancarczyk, Grzybek (83′ Rutkowski), Tanżyna – Zganiacz (73′ Bukowiec), Mańka, Hirśkyj, Grzeszczyk, Wodecki (61′ Radzewicz) – Varadi (89′ Nieśmiałowski)
Żółte kartki: Broniewicz (ROW), Grzybek (GKS)
Widzów: 1198 (w tym 157 gości)
Tabela: 12 miejsce, w 20 meczach 22 pkt, bramki 34-20

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na ROW.Rybnik.pl

Wisłoka Dębica

Został ustalony terminarz rundy wiosennej sezonu 2015/2016 IV ligi podkarpackiej. Wisłoka Dębica rozpocznie nietypowo, bo w niedzielę 20 marca o godz. 12:00 w Kolbuszowej, natomiast ligę zakończymy meczem u siebie z Crasnovią Krasne w sobotę 11 czerwca o godz. 17:00.
Poniżej przedstawiamy cały terminarz biało – zielonych w zbliżającej się rundzie.
Logo_wisłoka

Kolejka 16: Kolbuszowianka Kolbuszowa vs. Wisłoka Dębica – 20.03 (niedziela, godz. 12:00)
Kolejka 17: Wisłoka Dębica vs. Wisłok Wiśniowa – 26.03 (sobota, godz. 14:00)
Kolejka 18: Sokół Sokolniki vs. Wisłoka Dębica – 03.04 (niedziela, godz. 16:00)
Kolejka 19: Jedność Niechobrz vs. Wisłoka Dębica – 09.04 (sobota, godz. 15:00)
Kolejka 20: Wisłoka Dębica vs. Błękitni Ropczyce – 16.04 (sobota, godz. 15:00)
Kolejka 21: Sokół Nisko vs. Wisłoka Dębica – 23.04 (sobota, godz. 16:00)
Kolejka 22: Wisłoka Dębica vs. KS Wiązownica – 30.04 (sobota, godz. 15:00)
Kolejka 23: Przełom Besko vs. Wisłoka Dębica – 03.05 (środa, godz. 16:30)
Kolejka 24: Wisłoka Dębica vs. Cosmos Nowotaniec – 07.05 (sobota, godz. 17:00)
Kolejka 25: LKS Skołoszów vs. Wisłoka Dębica – 15.05 (niedziela, godz. 16:00)
Kolejka 26: Wisłoka Dębica vs. LKS Pisarowce – 21.05 (sobota, godz. 17:00)