Bramki: Suśić (84′) – Kneżević (50′, 74′)
Hajduk: Grbić, Velazquez, Bilyi (Prskalo 77′), Ćimić, Milić,, Jefferson, Kalik, Juranoć, Suśić, Tudor, Mastelić.
Mikulić, Radotić, Lesjak, Skorić (44′ Lukić), Arsenić, Mioć, Grgić, Śarić (84′ Śpoljarić), Ćuljak, Kneźević (75′ Mandić), Vojanović.
Ż.kartki: Suśić, Mastelić, Jefferson – Arsenić, Radotić, Ćuljak, Vojanović, Grgić.
Sędzia: Igor Pajać (Zelina)
Widzów: 1899
Osjek_Hajduk_1516

W 34. kolejce MAXTv Pierwszej Ligi, Hajduk przegrał na Stadionie Miejskim w Osjeku 2:1. Hajduk mimo to jest już pewny trzeciego miejsca w lidze, gdyż na dwie kolejki przed końcem sezonu, czwarty Lokomotiv ma dziewięć punktów straty. Kolejny raz Hajduk dominował w pierwszej połowie mając przewagę w posiadaniu piłki i stwarzając sobie kilka sytuacji bramkowych. Niestety Osjek miał solidną obronę. Po przerwie w 50′ gospodarze objęli prowadzenie gdy Kneżević przymierzył fantastycznie z woleja. W 74′ ten sam zawodnik podwyższył po kontrataku. Hajduk w 83′ dostał karnego po zagraniu ręką w polu karnym Likicia, którego na bramkę zamienił Śusić ustalając końcowy rezultat.

Miejsce w tabeli: 3 (strata do lidera: 21 pkt.)

Więcej na Hajduk.hr

GKS Katowice

GKS Katowice – Drutex-Bytovia Bytów 0:2
Bramki: Surdykowski (45′, 68′)
GKS: Kuchta – Czerwiński, Kamiński, Prażnovsky, Frańczak – Bębenek, Duda (46. Leimonas), Pielorz, Wołkowicz (54. Zahorski), Szymański (64. Szołtys) – Goncerz.
Bytovia: Bieszczad – Bąk, Chomiuk, Omar (90. Jasiński), Opałacz, Poczobut, Rzuchowski (82. Kryszak), Serafin, Surdykowski, Wróbel, Wacławczyk  (76. Jakóbowski).
Ż.kartki: Kamiński, Zahorski – Rzuchowski
Sędzia: Piotr Idzik
GieKSa_Bytovia_1516

GieKSa kolejny raz w tym sezonie zawiodła. Do tego błąd przy straconej bramce popełnił Kuchta, który źle podawał przed pole karne. Najgorsze było to, że stało się to w 45′ czyli katowiczanie stracili bramkę do szatni po golu Surdykowskiego. W drugiej połowie GKS stworzył kilka okazji ale nie potrafił pokonać bramkarza gości. Wynik spotkania ustalił ponownie Surdykowski, który wyskoczył najwyżej do główki po rzucie rożnym w 68′. Do końca sezonu jeszcze osiem kolejek, ale wygląda na to, że podopieczni Jerzego Brzęczka odpuścili grę o awans do elity i chcą dograć ten sezon do końca.

[youtube id=”M6mEMl29it0″]

Miejsce w tabeli: 5 (strata do lidera: 17 pkt.)

Więcej o GieKSie na GieKSa.pl

ROW Rybnik

ROW 1964 Rybnik – Stal Stalowa Wola 3:0 (0:0)
Bramki: Gładkowski (44′), Mandrysz (50′), Muszalik (58′)
KS ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Broniewicz, Grolik (23′ Płonka), Gojny, Krotofil, Slisz, Muszalik, Jary, Dzierbicki (68′ Musiolik), Mandrysz (90′ Orzeł), Gładkowski (77′ Siwek)
Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wawrzyński, Bartosiak (84′ Przezak), Kantor, Kachniarz, Bartkiewicz, Łanucha (62′ Giel), Stelmach, Płonka (72′ Kowalski), Oziębała (90′ Kołodziej), Bogacz
Widzów: 810
ROW_1516

W końcu! Po pięciu kolejnych meczach bez zwycięstwa, ROW Rybnik wreszcie zdobył trzy punkty. W piątkowym spotkaniu pewnie i zasłużenie pokonał słabiutką Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0). Passa naszego rywala jest jeszcze bardziej „okazała”, bowiem sięgnęła właśnie dwunastu meczów bez zwycięstwa. ROW „lubi” pomagać przeciwnikom w trudnych chwilach. Na szczęście w piątek tego nie zrobił i nieco (na 5 punktów) odskoczył od strefy spadkowej. 28. kolejka ligowych rozgrywek przyniosła nam długo oczekiwane zwycięstwo! Tym cenniejsze, że odniesione w starciu z bezpośrednim rywalem w tabeli! Pomimo kolejnego piątkowego terminu meczu do Rybnika zawitała solidna liczba kibiców gości ze Stalowej, Przemyśla i Biłgoraja wspomaganej gościnną delegacją Jastrzębia – łącznie około 130 osób z 2 flagami. Po przeciwnej stronie stadionu, na sektorze IV zebraliśmy się w jakieś 200 osób wywieszając 4 flagi i transparent z okazji nadchodzącej I rocznicy śmierci Dawida z Knurowa. W trakcie meczu prowadzimy całkiem niezły doping w asyście bębna machając do tego flagami w barwach. Tego dnia z nami 25 osobowa ekipa dębickiej Wisłoki – dzięki za wsparcie i do następnego! W najbliższą sobotę zielono-czarni wyruszają na wyjazdowe spotkanie do Tarnobrzega na mecz z Siarką! Zapisy na wyjazd autokarowy trwają do czwartku (5 maja!) Całkowity koszt wyjazdu wynosi 50 zł a szczegółowe informacje znajdziecie tradycyjnie na forum! Nie zwlekać!

Miejsce w tabeli: 11 (5 pkt. przewagi nad strefą spadkową)

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na ROW.Rybnik.pl

Wisłoka Dębica

Wisłoka Dębica – KS Wiązownica 1:1
Bramki:
Kardyś (26′) – Soczek (32′)
Wisłoka: Balasa – Cyza, Kardyś (78. Krawczyk), Yablonskiy, Bieszczad K., Kowalski, Kmiotek, Nowak, Bieszczad D., Pęcak, Dyhas (58. Szlachetka).
Widzów: około 550.

Remisem 1:1 zakończył się mecz Wisłoki Dębica z KS Wiązownica. Spotkanie Wisłoki Dębica z KS Wiązownica było bardzo ciekawym i emocjonującym meczem. Obie drużyny miały sporo sytuacji na strzelenie bramek, ale padły tylko dwa gole.  Dla Wisłoki strzelił Maciej Kardyś w 26 minucie kiedy to w ogromnym zamieszaniu pod bramką gości piłka odbijała się kilkakrotnie od zawodników i bramkarza Wiązownicy aż wreszcie przekroczyła linię bramkową i sędzia wskazał na środek boiska. Goście wyrównali 5 minut później. Po szybkim rajdzie ofensywy Wiązownicy piłka odbiła się od prawego słupka, a Soczek dobił ją głową do pustej bramki. Podsumowując licznie zgromadzona widownia na Parkowej 1 była świadkiem dobrego meczu, po którym pozostał jednak niedosyt, bo trzy punkty były zdecydowanie w naszym zasięgu.

Miejsce w tabeli: 10 (strata do lidera: 24 pkt.)