Podsumowanie tygodnia u naszych zgód: Hajduk i ROW bez punktów, GieKSa remisuje, a Wisłoka pokonuje lidera

Hajduk:
Kalinić, Juranović, Bilyi (Mujan 72′), Simić, Milić, Jefferson, Kalik, Śusić, Vojković (Roguljić 46′), Tudor (Velez 67′), Mastelić
Inter:
Ćović, Hanżek, Ćosić, Komoroski, Ćeliković, Mazalović, Boćkaj (68′ Zulim), Mlinar, Blażević (74′ Glavina),
Żółte kartki: Śimic, Vijković, Jefferson – Boćkaj, Glavina, Ottochian (90′ Śolić), Nesterovski
Cz. kartka: Śimić (33′ druga żółta)
Sędzia: Igor Kriżarić (Ćekovec)
Widzów: 5033
Hajduk_Inter_1516

Niedzielne spotkanie przedostatniej kolejki MAXTv Pierwszej Ligi było ostatnim w tym sezonie na splickim Poljudzie i niestety zakończyło się porażką 0:2. Inter objął prowadzenie po golu z karnego w 31′. Jedenastka została podyktowana za faul Vojkovića a na gola zamienił ją najlepszy snajper ligi, Nesterovski. Zaledwie kilka minut później, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Śimić i Hajduk musiał kontynuować mecz w dziesiątkę. W końcówce meczu swoją kolejną bramkę zdobył Nesterovski po rzucie wolnym.

Miejsce w tabeli: 3 (strata do lidera: 24 pkt.)

Więcej na Hajduk.hr

GKS Katowice

Stomil Olsztyn – GKS Katowice 0:0
Stomil:
Skiba – Bucholc, Klepczarek, Ratajczak, Remisz, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki (72. Tsubasa), Lech, Trzeciakiewicz (82. Śledź), Kujawa, Żwir (61. Bartkowski).
GKS:
Kuchta – Czerwiński, Kamiński, Kochański, Flis – Bębenek (89. Szymański), Leimonas (81. Duda), Pielorz, Iwan (76. Wołkowicz), Frańczak – Goncerz.
Ż.kartki:
Klepczarek – Flis
Widzów:
Do Olsztyna wybrało się 446 kibiców GieKSy, w tym 3 Banik Ostrava i 1 Górnik Zabrze.
Sędzia:
Łukasz Szczech (Mazowiecki ZPN)
GKS Katowice do Olsztyna wybierał się po trzech z rzędu meczach u siebie. Nie były to pojedynki udane – dwie porażki ze słabymi drużynami oraz wygrana w kiepskim stylu z Rozwojem nikogo w Katowicach nie zadowalały. Katowiczanie mieli pokazać „coś lepszego” w Olsztynie. Po kolejnym bardzo słabym (pierwsza) i przeciętnym (druga połowa) meczu tym razem katowiczanie zdobyli jednak punkt. Gra jednak nie powaliła na kolana licznie przybyłej publiczności z Katowic. Widać, że jest to koniec sezonu i nie ma już takiej ikry pokazującej, że gra toczy się o coś. Ot taki trochę lepszy sparing.

[youtube id=”zO9ioOsb3fA”]

Miejsce w tabeli: 7 (strata do lidera: 19 pkt.)

Więcej o GieKSie na GieKSa.pl

ROW Rybnik

Siarka Tarnobrzeg – ROW Rybnik 1:0 (0:0)
Bramka:  Dorian Buczek (62′)
Siarka: Kamil Beszczyński – Jan Grzesik, Radosław Sylwestrzak, Marcin Stefanik, Krzysztof Suchecki – Adrian Chłoń, Marcin Stromecki, Jakub Wróbel, Jakub Więcek (90 Krzysztof Koselak), Sebastian Mandzelowski (80 Jakub Głaz) – Dorian Buczek (90 Bartłomiej Krawczyk).
ROW: Daniel Kajzer – Marek Krotofil, Jacek Broniewicz (80 Gabriel Nowak), Michał Płonka, Dawid Gojny – Paweł Mandrysz, Bartosz Slisz, Szymon Jary, Mariusz Muszalik, Radosław Dzierbicki (46 Sebastian Musiolik) – Marek Gładkowski.
Żółte kartki: Więcek, Stefanik, Stromecki, Wróbel – Jary, Krotofil.
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)

[youtube id=”1PA_5r5jk0w”]

Chwilowo przerwana passa trzech meczów bez porażki? Czy też powrót do szarej rzeczywistości pięciu meczów bez zwycięstwa, chwilowo przerwanej przez wygraną ze słabiutką Stalową Wolą? Optymista powie tak, a pesymista tak. Kto ma rację? O tym zadecydują następne mecze. Póki co ROW znów przegrał. Wczoraj na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 0:1. W dole tabeli robi się coraz ciaśniej. ROW ma 33 punkty, czyli tyle samo, co Zambrów, Błękitni i Stalowa Wola (bilans bramek lepszy od rybniczan mają tylko Błękitni), a o jeden punkt więcej niż Bytom. Na szczęście nad strefą spadkową zielono-czarni mają 5 punktów przewagi, ale nawet ostatni (nie licząc wycofanego z rozgrywek Okocimskiego) Gryf nie odpuszcza i wczoraj wygrał. Będzie walka do końca?

Miejsce w tabeli: 11 (5 pkt. przewagi nad strefą spadkową)

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na ROW.Rybnik.pl

Wisłoka Dębica

Wisłoka Dębica – Cosmos Nowotaniec 1:0
Bramka:
Konik
Skład:
Balasa, Cyza, Kowalski, Yablonski, Kardyś, Nowak, Krawczyk, Pęcak, Bielatowicz, Konik, Kmiotek.
Grali również: K. Bieszczad, Guzik, Maik, Dyhas, Szlachetka
Widzów:
450

[youtube id=”8qAZTc2NgZI”]

Po wczorajszym zwycięstwie nad Cosmosem Nowotaniec 1:0, Wisłoka Dębica awansowała na 9 miejsce w ligowej tabeli. Było to bardzo cenne zwycięstwo nie tylko patrząc na morale zespołu po kilku słabszych występach ale również poprawieniu sytuacji w ligowej tabeli. Jeśli liga zakończyłaby się z dniem wczorajszym, nasz zespół utrzymałby się w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej. W obecnej sytuacji z III ligi lubelsko – podkarpackiej spada pięć zespołów z Podkarpacia: Wólczanka Wólka Pełkińska, Sokół Sieniawa, Piast Tuczempy, Izolator Boguchwała, Orzeł Przeworsk oraz dwa zespoły z naszej ligi: Jedność Niechobrz, Sokół Sokolniki. Niestety kontuzję w meczu doznał Miłosz Krawczyk oraz Gabriel Cyza i czeka ich niestety wymuszona przerwa w grze.

Miejsce w tabeli: 9 (strata do lidera: 22 pkt.)