Podsumowanie rundy w wykonaniu pomocników. Szału nie ma (…) nie urywa

Pionek  -  3 grudnia 2018 16:33
0
2985

Jakby tutaj ocenić naszą pomoc, jakieś liczby tam są, bo być muszą. Nie możemy być zadowoleni z niektórych zawodników przez całą ta rundę i sami zawodnicy pewnie o tym wiedzą, są też piłkarze, którzy przynajmniej na początku sezonu zaskoczyli i to pozytywnie. Zapraszamy na kolejny cykl podsumowań, tym razem na tapetę bierzemy pomocników.

Szymon Matuszek (29 lat) – występów: 15/15 (3 razy z ławki), średnia ocen: 4,2 
Najlepszy występ: vs. Arka Gdynia (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Legia (nota 1)
Opis: Zaczynamy od największego problemu. O Szymonie moglibyśmy pisać eseje, czy nam się to podoba czy nie Szymon ma średnią ocen 4,2 co stawia go w nie najgorszym świetle, byleby przez resztę sezonu nie zagrał takiego spotkania jak z Legią bo po tym meczu mieliśmy ochotę uniemożliwić mu powrót do Zabrza (wypożyczenie nawet do GKP Targówek albo KTS Weszło).
Komentarz: Umowa Szymona obowiązuje do czerwca 2020, jesteśmy bardzo ciekawi czy klub tą umowę ewentualnie przedłuży i w jakim stopniu sztab szkoleniowy jest zadowolony z oferowanych przez niego usług, bo opinie kibiców znamy doskonale i ciężko się z niektórymi nie zgodzić. 

Wiktor Biedrzycki (21 lat) – występów: 3/15 (1 raz z ławki), średnia ocen: 4 
Opis: Dwa spotkania ocenione na 4, raz z ławki, ale za krótko by go ocenić, patrząc na jego grę w Górniku, przynajmniej do tej pory, aż ciężko uwierzyć, że to gość, który był regularnie powoływany do kadry U-21. Choć nie zaliczył występu w barwach narodowych. Póki co jeden z największych niewypałów transferowych. Póki co! Czekamy na przepracowaną zimę. 
Komentarz: Ma umowę tylko do końca sezonu z opcją przedłużenia o 2 lata, jeśli na wiosnę nie złapie dyspozycji i nie zacznie grać, to w klubie musiałby zasiadać tylko jakiś jeleń, żeby przedłużył z nim umowę. Tego się obawiamy, jeśli Wiktor nie złapie dyspozycji to i tak ów jeleń przedłuży tą umowę, masz Wiktor kredyt zaufania do początku wiosny, nie zmarnuj tego! 

Maciej Ambrosiewicz (20 lat) – występów: 14/15 (5 razy z ławki), średnia ocen: 5,14 
Najlepszy występ: vs. Korona Kielce, Zagłębie Lubin (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Lechia Gdańsk (nota 3)
Opis: Niby Maciek gra, ale aż 5 razy wchodził z ławki rezerwowych, czasem nie potrafimy zrozumieć, dlaczego to nie Maciek jest pierwszym wyborem na pozycje nr 6 na murawie. Na pewno na wiosnę musi częściej grać, żeby móc rywalizować z Dziczkiem o pozycję na MME. 
Komentarz: Kiedyś podczas meczu z Zagłębiem, gdy zmienił Szymona Matuszka, porównywaliśmy obu tych zawodników, Maciek jest zawsze pod grą, asekuruje kolegów i potrafi się bardzo dobrze ustawić. Nigdy nie zrozumiemy, dlaczego nie jest pierwszym defensywnym pomocnikiem w klubie. Taka jest decyzja trenera i Maciek pewnie też zna powód. Kontrakt do czerwca 2020, więc wypadałoby go już przedłużać!

Szymon Żurkowski (21 lat) – występów: 11/15 (1 raz z ławki), średnia ocen: 5,81
Najlepszy występ: vs. Miedź Legnica, Arka Gdynia (nota 8)
Najgorszy występ: vs. Legia (nota 2)
Opis: Najlepszy w całej rundzie z graczy Górnika, wyhamowała go trochę pechowa kontuzja. Końcówka rundy tzn. dwa ostatnie mecze z Legią i Śląskiem, to taki mocny zjazd popularnego Zupy, strzelił dwie bramki w 11 spotkaniach, w tym prawdopodobnie bramkę sezonu przeciwko Lechowi Poznań.
Komentarz: W Zimę spodziewamy się jego odejścia, zresztą znając doradców Szymona i jego ambicję to jest to niemal pewne, pytanie tylko ile Górnik zarobi. Bo jeśli patrzeć na jego dyspozycję przed kontuzją to mogliśmy snuć plany o znaczącym wzmocnieniu budżetu klubu, po powrocie z przebytego urazu, a tym bardziej w ostatnich spotkaniach to Górnik może liczyć na kwotę o ponad połowę niższą. Przypadek? 

Adam Ryczkowski (21 lat) – występów: 8/15 (3 razy z ławki), średnia ocen: 3,66
Najlepszy występ: vs. Pogoń Szczecin (nota 5)
Najgorszy występ: vs. Wisła Płock (nota 2)
Opis: Jeśli Biedrzycki jest prawie największym niewypałem, to, póki co palmę pierwszeństwa w tym aspekcie ma Adam, nie odnalazł się kompletnie w rzeczywistości Ekstraklasy, a wszyscy mieli nadzieje, że to będzie drugi Damian Kądzior. Adam ma kontrakt do 2020 roku, a więc sporo czasu na udowodnienie swojej wartości.
Komentarz: Nie wiemy czy najlepszym wyjście nie byłoby wypożyczenie Adama do 1 ligi, aby sprawdzić czy coś w tym chłopaku jeszcze jest, czy też poziom 1 ligi to max co może osiągnąć. Pytanie jaką role dla niego widzi trener Brosz, bo wprowadzanie go na siłę, gdy on miota się po boisku jest bezsensu i powoduje, że chłopak popada w jeszcze większy marazm.

Daniel Smuga (21 lat) – występów: 13/15 (4 razy z ławki), średnia ocen: 4,9
Najlepszy występ: vs. Korona Kielce (nota 8)
Najgorszy występ: vs. Cracovia (nota 2)
Opis: Początek sezonu miał wyśmienity, nie tylko dawał bramki w el. LE, ale też strzelił bramkę w Ekstraklasie, później trochę wyhamował, wydaje się, że trochę stracił na pewności siebie. Widać, że jeszcze dużo pracy przed nim, ale akurat według nas może po tej rundzie głowę unieść do góry. 
Komentarz: Koniecznie Górnik musi z nim przedłużyć umowę, ona wygasa już za pół roku, jednak w kontrakcie chyba jest zapis o możliwości przedłużenia i oby klub z tego skorzystał. Daniel ostatnio irytował „symulkami” tzn. przewracaniem się i próbami wymuszenia faulu. Może ma takie zadania, może nie, ale ten element mógłby zniknąć, bo to zawodnik, który dobrze czuje się z piłką przy nodze. 

Konrad Nowak (24 lat) – występów: 10/15 (8 razy z ławki), średnia ocen: 4,16
Najlepszy występ: vs. Śląsk Wrocław (nota 6)
Najgorszy występ: vs. Jagiellonia (nota 2)
Opis: Wraca po latach kontuzji i trochę ten proces trwa. Kiedyś mówiono o nim w kontekście „chodzącego miliona złotych”, dzisiaj już na tyle nie jest wyceniany, ale regularnie dostaje szanse gry, co prawda z różnym skutkiem. 
Komentarz: Nie mógł być zadowolony z początku sezonu, dopiero wracał do gry, ale w końcówce rundy już coś dawał, to nadal zawodnik bardzo dobry technicznie, nadal szybki i nadal kreatywny, więc warto jeszcze korzystać z jego umiejętności i ustabilizować jego formę. 

Jesus Jimenez (25 lat) – występów: 15/15 (3 razy z ławki), średnia ocen: 4,4
Najlepszy występ: vs. Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin (nota 7)
Najgorszy występ: vs. Cracovia, Legia (nota 2)
Opis: W przedsezonowych sparingach byliśmy bardzo zadowoleni z niego, widać było, że szuka się z Angulo na boisku i coś z tej współpracy dobrego urodzi się dla Górnika. Później mocno przejechaliśmy się na tych oczekiwaniach w lidze, bo Jesus nie dawał nic ani w defensywie, ani w ofensywie. Byliśmy wręcz źli na trenera za to, że ten posyła uparcie do boju Hiszpana, a Smugi czy Kondziu siedzą na ławie. Ostatnie spotkania pokazują, że sporo się nauczył i zaczął dawać coś drużynie.  
Komentarz: Według nas nadal nie zachwyca, jest coraz lepiej, ale czekamy do końca sezonu z ostateczną oceną jego transferu, póki co nie jest bajkowo, ale może przepracowana zima z zespołem jeszcze bardziej poprawi jego grę. 

Podsumowanie: Musimy się pogodzić z odejściem Żurkowskiego w zimę, co powoduje, że automatycznie przyda nam się zawodnik do środka pola, ewentualnie Kondziu może zostać tam przesunięty, ale znowu nie jest to zawodnik, który daje dużo w defensywie, za to w grze do przodu robi różnice, przed wiosną również na skrzydłach przyda się pomoc, obecni zawodnicy nie gwarantują efektu pożądanego przez sztab szkoleniowy, choć Jesusowi czy Smugiemu trzeba jeszcze dać trochę czasu. Podsumowując gra w drugiej linii szału nie przynosi, tyłka też nie urywa. 

Linia pomocy na wiosnę według Roosevelta81.pl: 
Defensywny pomocnik: Maciej Ambrosiewicz
Środkowy pomocnik: Konrad Nowak (KONIECZNE WZMOCNIENIE)
Prawy pomocnik: Kamil Zapolnik/Daniel Smuga (KONIECZNE WZMOCNIENIE)
(Bierzemy pod uwagę powrót Kamila na pozycję za Igorem)
Lewy pomocnik: Jesus Jimenez (KONIECZNE WZMOCNIENIE)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments